Doğal Bronzlaşma Yöntemleri Neler?

Özellikle yaz aylarında kadınların doğal bronzlaşma yöntemleri bilmesi birçok açıdan önem taşır. Kimyasal ürünlerin kullanımı ya da vücuda zarar verecek teknolojilerin kullanımı çok zaman talep görür. Bununla birlikte işlemlerin daha hızlı olması da söz konusudur. Ancak ileride sağlık problemleriyle karşı karşıya kalma riski vardır. Ayrıca güneş ışınlarının zararlı etkilerinden kurtulma adına da doğal yollardan bronzlaşmak çok daha iyi bir seçim olur. Peki, sağlıksız yollara girmeden doğal bronzlaşma nasıl olur?

Doğal Bronzlaşma Sağlayan Besinler

Elbette ki hemen doğallık sunan bronzlaşma yöntemleri dediğimizde besinler akla gelir. Çünkü düzenli bir şekilde bazı besinleri tüketerek vücudunuzu etkileyebilirsiniz. Bronz bir görünüme sahip olma adına mutlak surette yaz ayında bunları tüketmenizi öneririz. Mineral açıdan zengin olan havuç ilk sırada gelirken beta karoten maddesine sahiptir. Bir hafta boyunca her gün üç havuç yiyerek doğal bir bronzlaşma sağlayabilirsiniz. Ayrıca son derece faydalı olan bu besini salata olarak da tüketebilirsiniz.

Tatlı Patates Menüleri

Renk bakımından önemli beta karoten içeren bir başka besin kaynağı ise tatlı patatestir. Bununla beraber potasyum deposu olan patatesi de kan basıncının ayarlanması adına mutlaka listenize alın. Böylelikle daha hızlı bir doğal bronzlaşma sağlayacağını unutmayın.

Düzenli Ispanak

Yaz günlerinde beyaz ve parlak olmayı hemen hiç kimse istemez. Bununla birlikte yüksek maliyetlere sahip solaryum işlemleri de artık tercih edilmiyor. Büyük oranda insan vücuduna zararı da artık bir gerçek. Ancak yine de en iyi çözümlerden bir tanesi ıspanak tüketimidir. Bronz ten için mutlak surette haşlayarak ıspanak tüketmeyi ihmal etmeyin. Halihazırda beta karoten renk zengini olan bu besin kaynağıyla istediğinizi alacaksınız. Bir kase kadar ıspanakla birlikte yanında havuç salatası yapabilir, tatlı patatesleri de kullanabilirsiniz.

Pancar Takviyesi

Demir bakımından güçlü pancar, doğal bronzlaşma yöntemleri için güçlü bir besin önerisidir. Ayrıca B vitamini de bulunurken haşlama yaparak tüketebilirsiniz. Suyunu da içebileceğiniz bir sebze olmasının ötesinde faydası oldukça fazladır. Bu ürünleri düzenli bir şekilde tüketerek doğal bronzlaşma sağlayabilir, güneş ışınlarının etkisiyle daha hızlı ten rengi değişimi mümkün kılabilirsiniz.  Bu sayede sağlık sorunları ortaya çıkmadan istediğiniz ten rengine sahip olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir