Doğal Antibiyotik Tarifi

doğal antibiyotik

Kış aylarının gelmesiyle hemen herkesin hastalığa yakalanması doğal antibiyotik tarifi için bir neden oldu. Mevsim değişiminin yanında birçok salgın hastalığın olması da evde tedaviyi zorunlu kıldı. Bağışıklık sistemi için tam anlamıyla bir zırh görevi görecek olan bu tarifi hemen şimdi yapabilirsiniz. Vücut için zehir olan tüm olumsuzluklardan korunabilirsiniz.

Doğal Antibiyotik Malzemeleri

Yarım su bardağı kadar bal ile birlikte 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 soğan, 5 diş sarımsak ve yarım limon ile hemen hazırlamaya başlayın. Birçok vitaminin kalesi konumundaki bal, karışımda ana üründür. Doğal balın kullanılması çok daha iyi bir sonuç verir. Ancak yine de kaliteli bir süzme bal yeterli olur. Bununla birlikte bronşit ve soğuk algınlığını riski de yine bal sayesinde azalır. Vücut içerisindeki hücre artışı da yine sağlayacak olan üründür. C vitamini ve lif kaynağı bakımından limon önemli görevlere sahiptir. Bununla birlikte üçüncü değerli ürün ise sarımsak olurken soğan ise küçük boyutlarda olabilir.

Evde Antibiyotik Hazırlama

Söz konusu malzemeleri tedarik ettikten sonra hemen karışımı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Büyükçe bir kase içerisine balı koyun. Ardından üzerine limonu balın üzerine sıkarak diğer malzemeleri ilave edin. Sonrasında iyi bir karışım yaptıktan sonra günlük olarak az miktarda tüketebilirsiniz. Tam anlamıyla vücuttan zehrin atılması adına değerli olan bu doğal antibiyotik tarifi sağlıklı bir çözüm yoludur. Ancak yine de alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bundan ötürü doktora başvurabilir ya da bu ürünlere alerjiniz varsa yapmayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir