Diyette Zencefilli Sassy Detoksu

Diyet döneminde göbek yağlarından hızlı kurtulma adına zencefilli sassy detoksu özel bir tariftir. Özellikle kişinin akşama kadar tok kalmasını sağlarken aynı zamanda şişkinliği alır. Kilo verme süreçlerinde neden hala göbeğim var diyenler için mucizevi bir yönü bulunur. Bununla birlikte göbek yağlarını yok etme adına bu detoksu yaparak diyetinizden maksimum verimi alabilirsiniz.

Son dönemde popüler olan Sassy detoksu vücudun birçok yönden çalışmasını sağlar. Ardından ödem atma noktasında yardımcıdır. Sporcuların favori içecekler arasında yer alırken sindirim sağlığını da korur. Bilhassa zayıflama gibi bir derde sahip kadınlar için benzersizdir. Peki, evde kolayca zencefilli sassy detoksu nasıl hazırlanır?

Zencefilli Sassy Detoksu Nedir?

Söz konusu detoks için gerekli olan malzemelere baktığımızda 1 çay kaşığı kadar rendelenmiş zencefil gerekir. Ayrıca içeriğinde ince dilimlenmiş bir salatalıkla 1 orta boyda limon ve 12 adet nane yaprağı vardır. 2 litre suyun içerisine hazırlanırken bu ise yaklaşık 8 su bardağına denk geliyor.

Hızlı bir şekilde salatalıkları dilim haline getirdikten sonra tüm malzemeleri sürahiye koyun. Tüm tat ve aromaların ortaya çıkması için ise sürahi bir gece boyunca buzdolabında kalır. Ardından zencefilli sassy detoksu suyunu tüm gün içeceksiniz.

Zencefilli Sassy Detoksun Püf Noktaları

İçerisindeki nane yaprakları taze olmalıdır.  Ayrıca dilimlenmiş limonun etkisi de karışım adına yüksektir. Bununla birlikte her gün için yeniden taze olacak şekilde hazırlanması gerekir. Birkaç gün boyunca aynı detoks suyunu kullanmamalısınız.

Detoksun Faydaları Neler?

Tokluk hissi vermesiyle birlikte kişinin gün boyu dinç kalmasını sağlar. Ayrıca idrar söktürücü niteliği de vardır. Bununla beraber safra suyu üretimini arttırır ve daha hızlı bir şekilde vücutta yağ yakımı olur. Gaz sorunları yaşayan kişilerin haftada birkaç gün kullanmasında sakınca yok. Doğal besinlerle hazırlanan zencefilli sassy suyu zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına da olanak verir. Bir çeşit temizlenme yaşatırken diyetlerin favori içeceğidir.

Sabah saatlerinde aç olduğunuzda bu detoks suyunu tüketmelisiniz. Ayrıca gün içerisinde en az 40 dakikalık bir yürüyüş yapıktan sonra da tüketebilirsiniz. Bu sayede göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. En ideal olanı ise düzenli bir kullanımıdır. Hemen zencefilli sassy detoksu ile bir haftada göbek şişkinliğinden kurtulabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir