Diyette Filtre Kahve Saati

Sağlıklı yaşam adına diyette filtre kahve saatleri çok önemlidir. Hemen herkes, acaba aç karnına mı yoksa gece saatlerinde mi içmeliyiz sorusunun cevabını merak ediyor. Söz konusu çeşitli araştırmalarda ise yağ yakmayı hızlandırdığı ortaya kondu. Bununla birlikte spor ve egzersiz hareketlerle birlikte düzenli filtre kahve içmenin yararı çok daha fazla oluyor. Diyet dönemlerinde yağ yakma adına filtre kahve tüketimine başlayabilirsiniz.

Hem az kalori içermesi hem de yağların yok edilmesine katkı sunması bakımından yararlıdır. Ayrıca bağımlılık yapan bir lezzete de sahip olan filtre kahvenin düzenli tüketimi de önemlidir. Başta kişiyi enerjik hale getirmesi ve sabah saatlerinde uyandırması da tüketimini beraberinde getirir.

Sabah Filtre Kahve İçmek

Uyanır uyanmaz kahve içmenin aslında yanlış olduğunu biliyor musunuz? Özellikle stres durumlarında kahveye yüklenmek son derece sakıncalıdır. Bunun ana nedeni ise kortizol hormonunun yoğun olmasıyla birlikte kahve, iştahı getirir. Ayrıca vücutta yağı depolayarak tam tersine bir görev görür. Bundan dolayı stresli durumlarda asla filtre kahve içmemelisiniz. Sabah saatlerinde ise uyandıktan en az 1 saat sonra kahve içebilirsiniz.

Diyette Filtre Kahve Saati mi Olur?

Hemen diyette filtre kahve saatleri özelinde de merak ettiklerinizi yanıtlayalım. Öncelikli olarak kişinin uyandıktan sonra bir süre beklemesi gerekir. Ayılmak için kahve içmenin vücut açısından yararı elbette ki vardır. Ancak konu yağ yakma olursa ideal saatler 09.00 ile 12.00 arasıdır. Bu saatlerde kişinin daha hızlı yağ yakma sürecine gireceğini söyleyebiliriz. Eğer öğleden sonra da kahve içmek istiyorum derseniz 14.00 ile 17.00 arasındaki mutlaka tüketmelisiniz. Sonrasında içtiğiniz filtre kahvelerin etkisi çok daha sınırlı olur. Özellikle diyette filtre kahve gece saatlerinde asla içilmez.

Filtre Kahvenin Yararları

Dinç tutmasının ötesinde Alzheimer ve benzeri hastalıkların ortaya çıkmasını büyük oranda engelliyor. Düzenli bir şekilde günlük 3 fincan filtre kahvenin tüketilmesi normaldir. Bununla birlikte diyette filtre kahve saatine dikkat ederek bunu yapmalısınız. Ancak çok daha fazlasını içmek beklenmedik durumlarla karşı karşıya getirebilir. Her ne kadar lezzetli ve bağımlılık yapma özelliğine sahip olsa da aşırıya kaçmamalısınız.

Söz konusu bir başka araştırmada ise kalp sağlığı özelinde de etkileri ortaya çıkmıştır. ABD merkezli Kalp Derneği, haftada 3 fincanın üzerindeki kahve tüketimlerinde kalpte iyileşme tespit eder. Bilhassa kalp yetmezliği riskinde %30 civarında bir azalmanın ortaya çıkması da büyük bir gelişmedir. Bunun haricinde kan dengesini sağlaması ve vücut işleyişini olumlu etkilemesi de tüketimi konusunda teşviktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir