Diyetlerde Yeşil Elma Detoks Tarifi

Söz konusu sağlıklı diyet programlarını destekleme adına yeşil elma detoks tarifi sizlere iyi gelecek. Özellikle çok hızlı bir şekilde kalori aldığınızı düşünüyorsanız mutlaka hemen elma suyuyla detoks hazırlamaya başlayın. Bu sayede hızlı bir yağ yakma olmasının ötesinde zayıfladığınızı hissedeceksiniz. Çok kapsamlı olmasına rağmen hemen her mutfakta bulunan malzemelerle hazırlanır. Hemen vakit kaybetmeden diyet yaparken tüketmeniz gereken detoks suyunu göz atalım.

Yeşil Elma Detoks Tarifi

Özellikle yeşil olmasına dikkat edeceğimiz 2 büyük elma ilk malzemedir. Bununla birlikte 1 tutam maydanoz, 1 limon, 2 parça zencefil, 1 çubuk tarçın, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, birkaç tane yasemin çayı ve karabiber ile hazırlanır. Halihazırda malzemelerimizi hazır ettikten sonra büyükçe bir tencere lazım olacak.

Başta çubuk tarçın olmak üzere karabiber ve yeşil çayı tencereye koyun. Altı kapalı tencereye diğer malzemeleri de ekleyin. Ancak sıraya göre koymanın önemi vardır. Önce maydanozları yıkayıp ilave edin. Ardından yeşil elmaları kalın soyarak kabuklarını koyun. Sonrasında bir ya da iki tane limon ekleyin. Zencefilleri birkaç parçaya bölerek ekledikten sonra 1.5 litre soğuk su koyun. Ardından 5 dakika boyunca orta ateşte kaynatın. Ocağın altını iyice kısarak bir kez daha 5 dakika gibi bir süre kaynamasını sağlayın. Soğuma işlemiyle demlenmiş hale gelecek. Hemen süzerek bir sürahi ya da şişeye koyabilirsiniz.

Yeşil Elma Detoks Etkisi

Son derece faydalı olmasının yanı sıra iştah kapatıcı özelliğe sahip bu yeşil elma detoks tarifi birçok unsuru barındırır. Tarçın, karabiber, zencefil gibi sağlık açısından son derece faydalı doğal ürünler vardır. Ayrıca limonun asitli yapısı da yakıcı özelliğini getirir. Bununla birlikte yeşil elmanın ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya gerek yoktur. Birkaç ay içerisinde önemli bir incelme sağlayacağını sizlerde görebilirsiniz.

Elma Detoks Kullanımı

Son derece yüksek tesirli bir detoks ürünü olduğunu unutmayın. Bundan dolayı yeşil elma detoks tarifi sizlere iyi gelecek. Ancak çok aşırı bir kullanımı faydadan çok zararlıdır. Bunun için haftada yalnızca bir kez bu tarifi yaparak tüketin. Sonrasında da maksimum 1 ay süre için kullanın. Her hafta yaparak çok aşırı bir kullanım olması vücudumuzu yoracaktır. Her zaman için diyetlerde bilinçli ve programlı kullanıma dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir