Diyetlerde Detoks Suyu Nasıl Kullanılır?

detoks suyu

Vücutta biriken toksinlerin atılması adına çeşitli yollar bulunurken detoks suyu ile bunu sağlayabilirsiniz. Farklı aromalara sahip olan değişik detoks suları arasından damak tadınıza en uygunu da bulabilirsiniz. İdeal kilo hedefinize ulaşma adına birikmiş ödemlerden kurtulmak artık çok daha kolay. Yemekten sonra ağırlaşan vücutla ilgili en iyi çözüm yollarının da başında gelir. Ayrıca yağ yakma adına da tercih edilirken son derece sağlıklıdır. Bununla birlikte kazanımları da çok fazladır. Sizlerde detoks suyu ile diyet döneminde harika geri sonuçlar alabilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Diyet Hızlandıran Detoks Suları

Özellikle diyet devam ederken detoks suyu tariflerini hazırlayabilirsiniz. Sonrasında bunu dahil ederek daha hızlı bir kilo verirsiniz. Mutlaka spor ile de etkisini daha da ileri bir seviye taşımak mümkün olurken diyetleri de yine vücudunuza uygun yapmalısınız. Ancak burada çok uzun süreli bir diyet programından bahsetmiyoruz. Bir ay içerisinde etkili zayıflama sağlayan detoks suları tarifleri arasından ise seçim yapabilirsiniz.

Greyfurt Detoksu Yap

Mutlaka yemekten önce yapılarak tüketmeniz gereken greyfurt detoks suyu en etkilisidir. İçerisinde yarım greyfurt, yarım salatalık ve yarım limon bulunurken 2 litrelik bir su kullanımıyla hazırlanır. Malzemeleri tedarik ettikten sonra sürahi benzeri bir kap içerisine alınır. İlk olarak greyfurt sıkılırken sonrasında salatalık dilimlenir. Ardından 2 litrelik suyu ekleyin. Bununla birlikte limonu da tüm malzemeler sürahideyken sıkarak buzdolabına koyun. Sonrasında birkaç saatlik beklemesi yeterli olurken gün boyunca tüketebilirsiniz. Ara öğün ve ana yemekten önce bir bardak kadar içerek sindirim temizliği elde edebilirsiniz.

Yeşil Detoks Suyu Tarifi

Özellikle kadınların çokça tercih ettiği yeşil detoks suyu, benzersiz bir yağ yakma sağlar. Bununla birlikte metabolizmanın hızlı çalışmasını sağladığı için sağlıklı kilo vermek için idealdir. Ayrıca sindirimli kolaylaştırıcı etkisinin yanında vücut içi temizliği mümkün kılar. Hemen 1 adet salatalık, bir demet maydanoz, birkaç yaprak nane ve 1 adet limonla hazırlanır. Halihazırda 1 litrelik su içerisinde tüm malzemeleri koyarak buzdolabında bekletmek gerekiyor. Burada en önemli nokta ise kahvaltıdan önce aç karnına içmektir. Bununla birlikte gece boyu buzdolabında olması da taze kalmasını sağlar. Hiçbir enzim kaybı olmaması adına buna dikkat etmelisiniz.

Gerçekten Detoks Suyu İçerek Kilo Verebilir Mi?

Başta dengesiz beslenme olmak üzere stres ya da benzeri durumlara karşı detoks suyu önemli bir etkendir. Vücut içerisindeki zararlı ortaya çıkarıp yok eder. Ayrıca yağlı yiyecekleri çok sık tüketenler için harika bir temizleyici görevi görür. Özellikle toksin maddeleri atma adına detoks suyunu düzenli kullanmak yarar sağlar. Ancak buna karşın çok sık içmek de beraberinde zararlar getirir. Başta kabızlık ya da ishal durumları görülebilirken su kaybının artmasıyla halsizlik ortaya çıkabilir. Bilhassa kadın vücudu için bu risk daha fazladır. Bundan dolayı gereksiz ve fazlaca detoks suyu yaparak içmeyi önermiyoruz. Bağırsak tıkanma ya da delinmesi gibi telafisi güç durumlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Her ne kadar diyet yaparken yararlı olsa da bunu alışkanlığı çevirmek uygun değildir. Her gün içerek bütün bir yılı bu şekilde geçirmek de son derece zararlı bir davranış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir