Diyet Mantar Önerileri!

diyet mantar

Halihazırda diyet mantar önerileriyle haftalık daha fazla kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Uzman kontrolünde olup olmamasına bağlı olmaksızın mantar yemekleriyle zayıflayabilirsiniz. Söz konusu doğru kullanımı ise burada belirleyici olan husustur. Az kalori içeren bir ürün olan mantarı iyi bir şekilde pişirerek akşam yemeklerinizde menüye dahil edebilirsiniz. Bununla birlikte diyet listelerinde çok sık bulunması da sindirim açısından kolaylaştırıcıdır. Peki, neden birçok farklı diyet programında mantar yemekleri vardır?

Diyetlerde Mantar Faktörü

1 yemek kaşığı mantar sotenin 11 kalori olduğunu söylersek aslında ne kadar büyük bir avantaj olduğunu da görebilirsiniz. 150 gram ideal bir porsiyon olurken sadece 168 kalori alırsınız. Buna karşın basit bir hamburger bile 500 kalori civarında bir yüklemeye neden olabilir menüde. Diğer et ya da tavuk yemekleri de şüphesiz çok daha fazla kalori içerir. Sağlıklı olmasının yanında diyet mantar serüveninde bu kalori azlığı da etkendir. Ayrıca proteine sahip olan mantarda lifli yapı vardır. Bu sayede hem kolesterol hem de diyabet durumlarına karşı da çözümdür. Mutlaka sağlıklı olsanız bile haftada en az bir akşam mantar yemeği yapmanızı öneririz.

Doğru ve sağlık açısından sorunsuz sebze diyetlerinde olmazsa olmazdır. Ayrıca mantar sote tarifi de ideal şartlarda öğün açısından uygundur. Sizlerde hemen birkaç sebzenin karışımıyla bu yemeği hazırlayabilir, bir hafta sürecek diyetinize dahil edebilirsiniz.

Diyet Mantar Yemeği

Mantar tüketimi kadar nasıl bir şekilde yapıldığı da önemlidir. Kızartma durumları riskli olurken ya tava yemeği ya da fırında tercih uygundur. Diyette yapacağınız mantar sote için yarım kilo olması yeterlidir. Bununla birlikte 1 adet soğan, sarımsak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve baharatlarla hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Öncelikle soğanı soyarak ekleyin tavaya. Sonrasında sarımsakları rendeleyip 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile kavurun. Mantarları güzel bir şekilde soyup temizlemeniz son derece önem taşır. Pişirme sırasında mantarların suyunu bırakması yeterli olurken baharatları ekleyip işlemi tamamlayın. Çok aşırı bir şekilde mantarları pişirmenizi tavsiye etmiyoruz. Bütün halde olması da daha doyurucu yapar. Böylelikle akşam saatlerinde diyet mantar yemeğiyle günü noktalayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir