Dakikalar İçerisinde Kusursuz Tuvalet Temizliği

Hemen her hafta ya da gün tuvalet temizliği derdiniz varsa mutlaka bu pratik uygulamaları bilmelisiniz. Hijyen açısından en önemli olması gereken yerlerin başında gelir tuvaletler. Bununla birlikte bakteri ve mikropların en yaygın olduğu yerdir. Daha hızlı ve zahmetsiz bir temizliği nasıl yapabilirsiniz? Bunun için kullanmanız gereken bazı ürünler bulunurken çok daha kalıcı bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Sirkeyle Tuvalet Temizliği

Tuvalet temizliği özelinde sirke çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha detaylı ve iyi olması adına elma sirkesini öneriyoruz. Hem doğal olması hem de dezenfektan görevi görmesiyle öne çıkar. Püskürtücü bir şekilde kullanarak hem iç hem de dış kısımlarını temizleyebilirsiniz. Tüm mikropların gittiğinden bu şekilde emin olabilirsiniz. Aynı zamanda sağlık açısından da sorunsuz bir şekilde uygulayabileceğiniz bir işlem olur.

Tuvaletlerde Toz Deterjan Kullanımı

Halihazırda çamaşırları harika bir hale getiren toz deterjanla da tuvaletlerinizi temizleyebilirsiniz. İç kısmı bir miktar döktükten sonra hemen temizliğe başlayıp ve kısa sürede işlemi bitirin. Solunum sıkıntısı olmadan temizliğinizin biteceğini siz de göreceksiniz. Bununla birlikte kimyasal ürünlerin kullanımından uzak durabilirsiniz. Böyle bir durumda sirkenin gücünü de deneyebilirsiniz. Ayrıca kaynar suyla da güzel bir arınma temizliği sağlayacağınızı unutmayın. Tuvalete dökeceğiniz kaynar suyla birlikte tüm mikroplar ölürken fırça yardımıyla da etkilerini her tarafa yayabilirsiniz.

Temizleme Jelleri

Söz konusu temizlikte çok farklı kullanım durumları olan jeller bulunur. Eğer günlük temizlik yapıyorsanız mutlaka temizleme jelleri almalısınız. Hem pratik olması hem de etkisini daha iyi hale getirmesi açısından önem taşır. Bütün haftayı birkaç jel yardımıyla son derece hijyen geçirebilirsiniz. Bununla birlikte tuvalet temizliğinde şüphesiz ki sürenin de önemi vardır. Çok uzun süre temizlikten geçmemesi halinde işlemler daha zor hale gelir. Böyle durumda birkaç uygulamanın bir arada kullanımı da söz konusudur. Önce kaynar suyla temizleme yaparak elma sirkesini de kullanabilirsiniz. Böylelikle hem görünümü hem de sizde olan hissiyatı çok daha iyi olacaktır. Titiz insanlar için çok daha değerli olan tuvalet temizliği özelinde bu işlemler kısa sürede etkisini gösterir. Parlatma adına da yine sirke ve toz deterjan kullanımları en iyileridir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir