Dahi Misiniz? Soyut Düşünce Testi

soyut düşünce testi

Halihazırda soyut düşünce testi ile nasıl bir gözlem yeteneğinizin olduğunu anlayabilirsiniz. Günümüz dünyasında ayrıntılara çok fazla girmenin sakıncaları söz konusudur. Genelde derinlemesine hareket eden insanların sayısı giderek azalıyor. Bununla birlikte yüzeysellik çok daha kalıcı hale geliyor. Ancak hayatın gizemli yönlerini çözmek ya da hayatınızı daha anlamlı hale getirmek ayrıntılarda gizlidir. Bunu yapabileceğinizi düşünüyorsanız soyut düşüncenin tarifi sizlere iyi gelecek.

Soyut Düşüncenin Tarifi

Herhangi bir probleme çözümlerin zihinde aranmasıdır. Ancak burada tüm uygulama ve kavramlar zihin içi gerçekleşir. Ayrıca soyut düşüncenin gelişimi de her yaş için önem taşır. Özellikle çocukların dünyayı tanıması ve kavramlar hakkında bilgi sahibi olması bu süreçte gerçekleşir. Deneyim ve duyulara dönmeyen bu psikolojik süreç, her insanda farklı gerçekleşir. Kişinin doğuştan gelen yeteneklere sahip olması ise çok daha farklı bir anlam içerir.

Soyut Düşüncenin Faydaları

Çok erken yaşta geliştirilmesi söz konusu olurken kişiye faydası oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Öncelikli olarak sıradan insanlara kıyasla kişinin birkaç adım öne çıkmasını beraberinde getirir. Bunun yapılması ise sıradanlığı kırmakla olur. Toplum içerisindeki norm ve kuralların dışına çıkabilecek kişidir. Yeni keşifler yapan ya da bir ürün ortaya koyanlar aslında soyut düşünceden faydalanır. Bununla birlikte kişiyi bir anlamda yaratıcı haline getiren soyut düşüncenin etkisi dahi noktasıdır. Tüm sanat ve bilim çevresinde eserler ortaya koyanlar için soyut düşüncenin faydalarından bahsedebiliriz.

Soyut Düşünce Testi: Kaç Yüz Var?

Aşağıda yer alan görselde kaç adet insan yüzü olduğunu düşünüyorsunuz? İyice bakmanızı tavsiye ederiz? Hayır, o kadar az değil bize göre. Bir kez daha görseli dikkatlice inceleyerek son cevabınızı bir kağıda yazmalısınız. Sonrasında ne mi olacak? Soyut düşünce testi sonucunda neler olacağını hayal bile edemeyeceksiniz.

Soyut Düşüncenin Etkisi

Evet, soyut düşünce testi görselinde sıradan insanların maksimum 5 yüz görebilmesi söz konusudur. Bununla birlikte eğer 7 tane yüz görüyorsanız güzel bir dikkat algısına sahipsiniz. Toplamda ise 9 tane yüz var. Ancak hepsinin yerini size gösterecek değiliz. Bulmanız için çok daha fazla çaba göstermeniz gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir