Çizimden Animasyon Yapmak: Monstermash

monstermash sanabanabilgi internet

Günümüzde çok sayıda uygulamalar ortaya çıkmakla birlikte çizimden animasyon sunan monstermash harika özellikleriyle dikkat çekiyor. Kolaylıkla basit bir çizimi dahi 3 boyutlu animasyon haline getirebilirsiniz. Arzu ettiğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kendi çizimlerinizle yaratıcısı olduğunuz animasyon karakterlerini ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı senaryolarla bunu çok daha ileri boyuta taşıyabilirsiniz. Peki, monstermash nedir?

Monstermash Kullanımı

Hemen monstermash sitesine girerek neler olduğunu görebilirsiniz. Burada üç aşama bir sistem var olurken arzu ettiğiniz şekilde yeni kayıtlar oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte farklı dosyalardan çizimlerinizi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca ortaya koyduğunuz çizimlerini yaratabilirsiniz.

İlk aşamada çizim veya draw kısmından işe başlıyoruz. Sayfaya farklı çizimler yapabilir, bir görsel oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte hiçbir kısıtlama durumu da yoktur. Ardından ikinci aşama inflate kısmına geçiyoruz. Bu bölümde çizimlerinizi üç boyutlu modelleme yapma imkanı sunar. Böylelikle artık hareket ettirme çok daha mümkün olacak.

Üçüncü kısımda ise animate bölümünden hareketlendirme yani animasyon haline getirmemiz kolayca olur. Halihazırda yapmış olduğunuz çizimi şişirme haline getirdiğinizi düşünüyorum. Ardından hemen animate tıklayarak yani üçüncü kısımdan istediğiniz hareketi verebilirsiniz. Burada çiziminizi ileri geri oynatarak işe başlayın. Sonrasında mavi play tuşuna basarak nasıl bir çizimi ortaya koyacağınızı görebilirsiniz.

Monstermash Ne Sağlar?

Tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra üyeliksiz bir şekilde tüm çizimlerinizi animasyon haline dönüştürebilirsiniz. Son derece basit ve pratik bir dili olması da programı harika bir noktaya taşımış durumda. Bununla birlikte hemen sol ikinci kısımdan projenizi kaydedebilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yaratıcı çizimleri nasıl animasyona dönüştürürüm diyenler için monstermash tam anlamıyla yeni başlayanların uğrak noktası olmaya adaydır. Farklı çizimlerinizi yine sistem üzerinden dahil ederek de şekil verebilir, hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.

Telefondan Kullanımı

Söz konusu monstermash sitesinden rahatlıkla animasyonlarınızı akıllı telefonlarla yapabilirsiniz. Hatta çok daha kolay ve pratik olduğunu söylememiz de mümkündür. Kısa sürede farklı animasyon çizimlerle istediğiniz her türlü karakteri, olguyu meydana getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir