Çin Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

İnce bir vücuda sahip olmanın rehberi niteliğindeki Çin diyeti nedir? Binlerce yıllık bir geçmişin mirası olan Çin kültürüne dair unsurları var mı? Söz konusu birçok araştırma bu diyet türünün yararlarını ortaya koydu. Özellikle kansere karşı mücadele etmek adına önemli kazanımları bulunuyor. Bununla birlikte daha ince bir vücut yapısına sahip olmak isteyenler için idealdir. Ayrıca Çin diyetinin sağlıklı zayıflama konusunda da artıları var. Bir anda zayıflayarak vücut yapısını bozan diyet türlerine kıyasla çok daha iyidir. Eğer hem sağlık hem de zayıflama konularında şüpheleriniz varsa bu diyet programını uygulayabilirsiniz.

Çin Diyeti Nedir Cevapları

Halihazırda kişinin sağlıklı bir form kazanması adına önemli bir süreçtir. Çin kültürüyle bağdaşan bu diyet programında şeker yoktur. Ayrıca fast food unsurlarının tamamı da çıkarılmış olup beslenme de içeceklere ağırlık verilir. Çin diyetine dair bir diğer unsurda etimek dilimleriyle ekmek ihtiyacını karşılamanız olur. Ayrıca tuz yerine de birtakım baharatların kullanımı söz konusudur. Doğrudan tuz ve şekerin yasak olduğu bu diyeti bir haftalık süreç boyunca uygulayabilirsiniz.

Bilhassa tatil öncesinde bir haftalık programla form tutmanızı sağlar. Ayrıca Çin diyeti nedir sorusuna kanserle mücadele eden en etkili diyet programı demek de doğru olur. Peki, diyet program listesinde neler var?

Çin Diyeti Programı

Söz konusu diyette üç ana öğün üzerinden beslenme vardır. Çin coğrafyasına baktığımızda şüphesiz ki pirinç ve tarçının ne kadar değerli olduğunu görürüz. Kahvaltılarda mutlaka tarçınlı çay önemli bir faktördür. Burada şeker kullanımını azaltma adına tarçınla tatlandırma formülü kullanıyoruz. Ayrıca bir bardak kadar pirinç sütüyle 3 etimek yiyerek kahvaltıyı tamamlarsınız. Bir hafta boyunca çay ile etimek ikilisiyle kahvaltılarınızı halletmeye çalışın.

Öğle saatlerinde Çin diyeti nedir diye baktığımızda sebzeli pilav ya da yemeği yeterli olur. Bazı günlerde öğle yemeğinden bir saat kadar sonra az şekerli bir meyvede alabilirsiniz. Ancak bu her gün olmayacağı gibi çok aşırı bir tüketimi de yasaktır. Küçük porsiyon hesabı yapmayı da asla ihmal etmeyin. Bununla birlikte birkaç gün haşlanmış yumurta ya da omlet ile de destekleyici olmasını sağlayabilirsiniz.

Çin Diyeti Akşam Yemekleri

Çin kültürüne has olan buharda pişirme tekniğini çok sık kullanmalısınız. Akşam yemeğinde buharla pişmiş pilav ve dana eti ideal ikili olur. Ayrıca domates gibi sebzeleri de fırınlayabilirsiniz. Bir başka gün ise haşlanmış tavuk ya da haşlanmış sebze yemekleri de ideal olur. Akşam saatlerinde tavuk, balık, dana eti ideal olurken soya kullanımı da yapabilirsiniz.

Gerek ürün seçimleri gerek pişirme teknikleri açısından Çin kültürünün etkisinin olduğu bu diyet programında sağlıklı bir kilo kaybını hissedeceksiniz. Vücudun aslında gerekenden çok besin aldığını da fark edeceksiniz. Yedi günlük programınızı bu şekilde tamamlayarak ne kadar kilo verdiğinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir