Ciltte Yumurta Akı Maskesi

yumurta akı maskesi

Protein deposu olmasının ötesinde farklı şekillerde de kullanımı söz konusu olan yumurta akı maskesi faydaları nelerdir? Cilt bakımında yumurta akının ne gibi sonuçlar verdiğini biliyor musunuz? Poğaça ya da kek yaparken kullandığımız bu mucizevi etkiyi görünce çok şaşıracaksınız. Selenyum içeriğine sahip olmasının yanında vitamin ve mineraller bakımından da öne çıkar. Klinik araştırmalar neticesinde ise ciltte yumurta akı ile ilgili tüm maskelerin olumlu sonuçları bulunuyor. Peki, neler sağlar?

Ciltte Yumurta Akı Maskesinin Faydaları

Cildin çok daha sıkı olmasını sağlayan birinci etkendir. Bununla birlikte ciltte canlanma elde etmek için mutlaka kullanımı gerekir. Ayrıca temiz ve yağlardan arınma adına da kullanımı vardır. Siyah noktaların geçirilmesi için ciltte yumurta akı maskesi yapabilirsiniz. Vakit kaybetmeden hemen birçok farklı cilt maskesinin etkilerine birlikte bakalım.

Kırışıklık Karşıtı Yumurta Akı Maskesi

Öncelikli olarak 1 adet yumurtanın akıyla birlikte 1yemek kaşığı kadar bal ve buğday unu yeterlidir. Yüzünüzü sabunlu suyla temizledikten sonra bu karışımı bir kapta hazırlayın. Sonrasında yüzünüze dairesel hareketlerle elinizle sürmeye başlayın. Bir anlamda masaj yaparak yedirme işlemini uygulayın. Minimum 10 dakika kadar bu karışımın cildinizde kalmasını sağlamalısınız. Ardından ılık suyla yapacağınız durulama işlemiyle sonuç alırsınız. İsterseniz nemlendirici sürerek de daha hızlı bir etkisinin olmasını mümkün kılabilirsiniz.

Ciltte Nemlendirme Sağlayan Maske

Eğer çok kuru bir cildim var diyorsanız size uygun bir maskeyle karşınızdayız. Hemen 1 yumurtanın akıyla birlikte yine 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve bal ikilisini hazırlayın. Kasede kıvama gelen bu üçlü karışımı sabunla yıkadığınız yüzünüze sürmeye başlayın. 10 dakikalık bir beklemenin ardından havluyla kurulama ve temizleme yapabilirsiniz. Masaj süreçlerinde çok aşırı bir baskı işlemi yapmamanız tahriş ihtimalini ortadan kaldırır.

Ciltte Pürüzlenme Varsa Çözümleri

Eğer pürüzlü bir cilde sahipseniz yine yumurta akı maskesi ile çözüme kavuşabilirsiniz. Bunun için 1 adet yumurtanın akıyla birlikte makyaj temizleme pamuğu ve makyaj fırçası yeterlidir. Öncelikli olarak makyajınızı temizlediğiniz yüzünüzü sabunlu suyla yıkayın. Sonrasında yumurta akını çatal yardımıyla çırparak kıvama gelmesini sağlayın. Fırçayla alacağınız yumurta akını pamuğa sürün. Sonrasında pamukla çene ve yanak kısımlarınıza koyun. Her işlemde tuvalet kağıdı da kullanabilirsiniz. Yumurta akının olduğu kısmından yanak, çene ve alın bölgelerine yapışmalarını sağlayın. Bu şekilde 30 dakika kadar bekleyin ve sonra dikkatli bir hamleyle çıkarın. Pamuk ya da tuvalet kağıdıyla yapacağınız bu işlemde pürüzlü olan kısımlar birkaç haftada geçer.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir