Ciltte Yoğurt Maskesi Faydaları Nelerdir?

ciltte yoğurt maskesi

Sivilceler ya da akne gibi durumlar için kimyasal yerine ciltte yoğurt maskesi deneyebilirsiniz. Son derece sağlıklı olmasının ötesinde etkisi çok daha yüksek oranlıdır. Söz konusu çeşitli araştırmalarla ortaya çıkan yoğurdun cilt üzerindeki olumlu etkisine hayran kalacaksınız. Doğal bir cilt bakımına dair bildiklerinizi unutmaya hazır mısınız? Her gün sofralarımızda yer verdiğimiz yoğurdu hiç yüzünüze sürdünüz mü? Haydi, başlayalım.

Yoğurt Etkisi Nedir?

Sütün mayalanması sonucunda elde ettiğimiz yoğurt, birçok ürünün yanında iyi gider. Özellikle kas, diş ve kemik sağlığı açısından faydalıdır. Bununla birlikte çok eski çağlara baktığımızda insanların yoğurdu şifa kaynağı olarak kullandığını görürüz. Tıp alanında önemli bir etkiye sahip olması da ilaç görevini beraberinde getirir. Özellikle bağırsak ve sindirim özelinde yoğurt tüketiminin yararlarını sayabilmemiz pek mümkün değildir. Ayrıca kansere karşı da vücudu korumasıyla bilinen yoğurt etkisi, uzmanları bile şaşırtmaya devam ediyor. Çünkü her araştırmada yeni sonuçların ortaya çıkması da ilerlemeyi peşi sıra getiriyor. Peki, hiç ciltte yoğurt maskesi denediniz mi?

Ciltte Yoğurt Maskesi

Antioksidan olmasının yanı sıra nemlendirici görevine sahip yoğurdun kullanımı harika sonuçlar verir. Gözenekleri daha sıkı hale getirmesiyle birlikte siyah noktaları yok eder. Ayrıca sivilcelerinizi azaltma adına da yine ciltte yoğurt maskesi deneyebilirsiniz. Çok zengin çinko içeriğiyle birlikte tüm lekeleri giderir ve pullanma durumlarını ortadan kaldırır. Eğer kış aylarında çok ciddi bir pul dökülmesi varsa hemen bu maskeyi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi Tarifi

Asit ve mineraller açısından zengin olması için 2 tatlı kaşığı limon suyu kullanımı söz konusudur. Bununla birlikte 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi içerir. Sonrasında 2 tatlı kaşığı yoğurt ekleyip karıştırmaya başlayın. Yüzünüze sürdükten sonra minimum 20 dakika beklemeniz çok daha iyi bir sonuç almanızı sağlar. Ardından soğuk suyla durulama yaparak işlemi tamamlamış olursunuz. Haftada en az 2 kez uygulayarak sivilce, siyah nokta ve tüm lekelerden arınmanız mümkündür.

Ölü Deriler İçin Bal

Eğer ölü derilerinizi canlandırmak isterseniz 1 tatlı kaşığı yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar bal ekleyebilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze sürerek yarım saat bekleyin. Ardından sıcak suyla durulama yaparak nelerin değişeceğini görebilirsiniz. Doğrudan değişiklik için haftada bir kez yapacağınız bu işlemle ikinci kullanımla sonuç alabilirsiniz.

Ciltte var olabilecek kızarma durumları için ise gül suyu ve aloe vera jeli ekleyerek de yine yoğurtlu karışımı hazır edebilirsiniz. Kaşıntıları gidermesi adına da bu maske son derece etkili rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir