Ciltte Vazelin Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllardır kullanımı söz konusu olan vazelin faydaları nelerdir ve ciltte kullanımı nasıldır? Bu soruların cevabını arıyorsanız doğru adrestesiniz artık. Yoğun kıvamlı olmasının yanında petrol ürünü vazelin ile birçok sorununuzu çözebilirsiniz. Robert Chesebrough imzalı olmasının ötesinde günümüzde hemen her evde bulunur. Özellikle losyon, el kremleri ve yüz bakım ürünlerinin birçoğunda vazelin vardır. Ayrıca birçok araştırmaya konu olması da etkisinin ne kadar olduğunu bir kez daha gösteriyor. Her geçen yıl kullanım oranının artması da bu araştırmalara bağlı yeniliklerden biridir. Çünkü sahip olduğu özelliklerin getirdiği yararların artışı söz konusudur. Peki, vazelin faydaları nelerdir?

Ciltte Vazelin Faydaları

Yüksek miktarda doğal yağ içeren vazelin ciltte büyük rol oynar. Kaş ve kirpiklerin uzatılması adına kullanımı yaygındır. Ayrıca benmari gibi eriterek de yüzünüzde kullanabilirsiniz. Kış ayları içerisinde kuruyan ciltlerde yararlıdır. Eğer dudaklarda çatlaklar oluşmuşsa ilk çözüm yolu olur. Nemlendirme adına kullanılabileceği gibi pürüzsüz bir cildin elde edilmesi de vazelinden geçer.

Makyaj Temizliğinde Vazelin

Yüz makyajlarının çıkarılması her zaman kolay olmaz. Eğer ruj ya da rimel temizliği isterseniz vazelinle bunu etkili ve pratik yoldan yapabilirsiniz. Pamukla bir miktar alarak makyajınızı daha sağlıklı bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Kırışıklık Durumlarında Vazelin Maskesi

Halihazırda vazelin maskesi uygulayarak ciltte harika bir yenilenme sağlayabilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı kadar vazelin ile 1 adet yumurtanın sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağına sahip olmanız yeterlidir. İşlemlerde ilk olarak mikrodalga yardımıyla vazelini eritmelisiniz. İsterseniz benmari usulü eritme işlemi de yaparak hazır hale getirin. Ardından yumurta sarısı ve zeytinyağını vazeline ekleyin. Beş dakika boyunca iyi bir karışım olmasını sağlayın.

Ortaya çıkan vazelin maskesini yüzünüze sürerek yedirmelisiniz. En az 1 saat kadar bu şekilde bekleyin ve ılık suyla durulama yapın. Üç günde bir yapacağınız bu işlemle birlikte cilt yağını harika seviyeye çekebilirsiniz. Canlılık ve pürüzsüzlük sağlarken ciltte vazelin faydaları nelerdir sorusuna da cevabı bulursunuz. Orta yaş kadınlar için olmazsa olmaz olan vazelin maskesiyle kırışıkları tamamen gidermeniz söz konusudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir