Ciltte Maden Suyu Maskesi

Halihazırda yemeklerin ardından şişkinliği alma ve daha rahat sindirim sağlama açısından tercih ettiğimiz maden suyu maskesi nedir?  Farklı meyve aromalarıyla da tercih edebildiğiniz maden suyunu kaç formda kullanabilirsiniz. Ciltte yenileme sağlama adına bir temizleyici görevi var mı? Bu soruların cevaplarını bilmek adına yazımızı okuyabilirsiniz. Çünkü maden suyunun faydaları tahmin ettiklerinizden çok daha fazladır.

Maden Suyu Etkisi

Binlerce yıllık bir oluşum ürünü olan maden suları yeraltından kaynaklarla çıkarılırken etkisi de buna göre olur. Genellikle kalorisi düşük olmakla beraber diyet programlarına faydası söz konusudur. Bundan dolayı sağlık açısından da değerlendirdiğimizde günde bir şişe maden suyunu içebilirsiniz. Özellikle vücuttaki fazla tuzun dışarı çıkmasını sağladığı için benzersiz rol oynar. Bununla birlikte mide rahatsızlıklarının giderilmesi adına da tüketimi verimlidir.

İçerisinde sülfat, klorit, kalsiyum ve magnezyum gibi birçok mineral bulunurken bikarbonat oranı fazladır. Bununla birlikte soda ile karıştırılmaması gerekirken yeşil renkli şişelerde olması da bu fayda oranının düşmemesi içindir. Çünkü diğer tüm renklerin güneş ışınlarından etkilenme süresi daha azdır. Ancak bu yeşil tonlu şişelerde minerallerin kalıcı bir faydası ortaya çıkar.

Ciltte Maden Suyunun Faydaları

  • Ciltte ihtiyaç olan minerallerin alınmasını sağlar.
  • Lekeli durumların giderilmesi adına da maden suyu maskesi yapabilirsiniz.
  • Silisyum içermesinden ötürü gözenekleri çok daha sıkı hale getirir.
  • Temizleyici rolü var olurken aynı zamanda ferahlık verir.
  • Mimik çizgilerini giderme adına da yine etkilidir.
  • Sivilceleri gidermek ve daha pürüzsüz bir cilt adına da maden suyu birebirdir.

Maden Suyu Maskesi

Maden suyunu içmenin yanı sıra yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kolay yoldan hemen pamuk yardımıyla maden suyunu yüz bölgesinde temizleyici gibi kullanabilirsiniz. Ancak sivilce, leke oluşumlarını giderme adına da özel uygulamasını denemenizi öneririz.

Maskeyle Sivilceler Nasıl Geçer?

Yüz bölgesi sivilceleri için maden suyu maskesi yapabilirsiniz. 1 çay bardağı kadar maden suyunun içine 4 limon suyu damlatın. Ardından karışım yaptıktan sonra sürmeye başlayın. Limonun asit özelliğiyle birlikte maden suyuyla tam bir temizleme sağlarsınız. Tonik olarak da maden suyu maskesi kullanımı için elma sirkesiyle karışım yapabilirsiniz. 8 kaşık maden suyuna 1 kaşık elma sirkesi oranıyla hemen tonik hazırlamaya başlayın. Eğer sirkenin kokusu rahatsız edici olursa gül ya da lavanta suyu eklemenizde bir sakınca yoktur. Böylelikle maden suyu maskesi birkaç saatlik sürede etkisini gösterebilir.

Ciltte Maden Suyu Kullanımı

Günlük olarak hep maden suyundan yararlanmak isterseniz buz kalıplarına bir şişeyi boşaltın. Sonrasında bu kalıpları günlük olarak çıkararak yüzünüze sürün. Buz kalıbını sürerek ciltte maden suyunun canlılık vermesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir