Ciltte Limon Kabuğu Kullanımı

ciltte limon kabuğu

Kış aylarında ciltte limon kabuğu kullanımı neler sağlar? Hemen her gün kullandığımız limonların kabuklarını ne yapıyorsunuz acaba? Sakın çöpe atmayın ve hangi mucizeler getireceğini öğrenin. Cildimizi temizlemesi için servet ödediğimiz toniklerden çok daha değerli olduğunu göreceksiniz. Özellikle maskeler yaparak ciltte temizleme sağlamak isteyenler için benzersizdir limon kabukları. Doğal bir yöntem olmasının yanı sıra masrafsız olan limon kabuğunun kullanımı pürüzsüz bir cilt sağlayacak. Bununla birlikte parlak olmasını da mümkün kılar. Çoğu kişinin bilmediği bu kullanımla gelecek faydalar nelerdir?

Sağlıklı Ciltler

Cildimizde birçok nedenle ortaya çıkan lekelenmeler kalıcı hale gelebilir. Özellikle sivilce ve akne durumlarında çok farklı kimyasal ürünlerin kullanımı söz konusudur. Bununla birlikte tonikler için maliyetler giderek artarken kullanma ihtimali de düşer. Kişinin yüzünü yıkamaması ya da çok sık yıkaması da sorunları büyütebilir. Ayrıca sağlıklı ciltlerin oluşmasını engelleyen beslenme alışkanlıkları da bir başka gerekçedir. Bu tip durumlardan dolayı geçmek bilmeyen cilt sorunlarına limon kabuğu kullanımıyla çözüm bulabilirsiniz.

Mutfakta kullandığınız limonları iyice sıktıktan sonra kabuklarını kenara ayırmanız yeterlidir. Sonrasında güzelce ovduktan sonra yüzünüze uygulayın. Tam anlamıyla yedirme işlemi yaparken 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftada üç kez limon kabuğuyla yüzünüzü ovabilirsiniz. Sonrasında pürüzsüz ve lekelerden arınmış bir cilt göreceğinizi garanti ediyoruz.

Ciltte Limon Kabuğu Faydaları

Öncelikli olarak sivilceler üzerinde etkisi yüksektir diyebiliriz. Her zaman karşı karşıya kalabileceğimiz sivilceleri kurutur. Hormonların neden olduğu sivilcelerde buna dahil olurken gazlı bezle de limon suyunu sıkarak yine cildinizi silebilirsiniz. Elbette ki yine cilt doktoruna danışarak limon kabuğunu kullanmak çok daha idealdir.

Lekeleri Yok Eder

Söz konusu tüm kararma ve lekeleri yok etmesi de ciltte limon kabuğu faydalarına güzel bir örnektir. Limonun asit etkisiyle leke oluşumlarını büyük oranda azaltır. Ancak burada cildi tahriş durumu olabileceğin unutmayın. Bundan ötürü 10 dakika kadar bir süre bekleme için yeterlidir. Limonun çok uzun süre ciltte kalmaması gerekir.

Siyah Noktaları Geçirir Mi?

Halihazırda ciltte limon kabuğu siyah noktaları geçirir mi sorusu da önem taşır. Kir ve yağ nedeniyle gözenekleri kapatan siyah noktalar için de yine limonun kabuğunu sürebilirsiniz. Temizleyici etkisiyle antibakteriyel yönü kuvvetlidir. Ayrıca var olan cilt maskelerine de limon suyunu dahil edebilirsiniz. Bunun haricinde yapacağınız tariflerde de limonu sık sık kullanabilirsiniz. Sonrasında etkisini görebilir, bir haftalık kullanımla neler olduğunu fark edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir