Ciltte Beyaz Lahana Maskesi

beyaz lahana maskesi sanabanabilgi

Kış aylarının vazgeçilmezi olan beyaz lahana maskesi ile cildinizi bambaşka hale getirebilirsiniz. Başta turşusu olmak üzere sarma ve çorbası yapılan lahananın faydalarını bu şekilde de elde edebilirsiniz. Özellikle diyet dönemlerinde bir numaralı kış sebzesi olan lahanayı cildinizde denediniz mi? Eğer cevabınız hayır ise hemen sizlere harika bir maske tarifini sunalım.

Beyaz Lahananın Ciltte Faydaları

Halihazırda hem B hem de C vitamini açısından zengin olurken kalp damarlarını da açar. Ayrıca göz sağlığı için bile beyaz lahanayı tüketebilirsiniz. Bununla birlikte demir, kalsiyum ve magnezyum üçlüsünün yüksek oranda bulunduğu nadir ürünlerdendir.

Akdeniz Bölgesi’nin kış ayı için besin değeri en yüksek ürünüdür. Bundan dolayı organik asitli yapısı ve mineralleriyle tam anlamıyla antioksidan görevindedir. Cildin daha yumuşak olmasını sağlar beyaz lahana maskesi. Çok daha parlak bir görünüm açısından da yine talep görür.

Ciltte İltihaplanmayı Yok Eder

Cilt yüzeyinde iltihaplanma durumları varsa da A vitamin bulunduğundan dolayı beyaz lahana kullanabilirsiniz. Cilt altındaki yağ üretimine dair kontrolleri de yine lahana maskesi ile sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte cilt kırışıklarını da giderir bu maske tarifi. Kolaylıkla yapacağınız bu maskeyi hemen uygulayabilir, günlerce kullanabilirsiniz.

Beyaz Lahana Maskesi Nasıldır?

Cilt lekelerini ve kırışıklarını gideren beyaz lahana maskesi tarifi oldukça basittir. Bir avuç kadar beyaz lahanayla birlikte 1 yemek kaşığı yulaf unu ve susam yağıyla hazırlanır. Ayrıca içerisine 1 tane yumurtanın akı da eklenir. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra blender yardımıyla işlemden geçirin. Sonrasında fırçayla cildinize sürmeye hemen başlayabilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu maskeyi haftada en az iki kez yapmalısınız. Ardından sürme işlemiyle cildinizi gazlı maskeyle sarın. Bu şekilde 15 ya da 20 dakika kadar beklerseniz etkisi çok daha fazla olur. İşlemin ardından her zaman olduğu gibi ılık suyla durulayabilirsiniz.

Beyaz Lahana Maskesinin Etkisi

Söz konusu beyaz lahana maskesi cilt özelindeki lekeleri gidermesi bakımından önemli rol oynar. Vitamin ve minerallerin etkisinin yanı sıra asitli yapısı da yakıcıdır. Bundan dolayı ciltte parlaklık ve pürüzsüzlük hali kısa zaman diliminde ortaya çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir