Cilt Bakımında Dermaroller Nedir? Faydaları Nelerdir?

Çok farklı teknik ve yöntemlerin bulunduğu cilt bakımında dermaroller son yıllarda çokça popüler oldu. Uzak Doğu merkezli bir cihaz olmasının yanı sıra teknik kullanımıyla olumlu etkisi de yüksek. Gerek yanlış beslenme gerek de devamlı makyaj uygulamalarıyla cilt yıpranır. Buna çevresel faktörlerin dahil olması da gözeneklerde açılmayı kaçınılmaz hale gelir. Sonrasında her ne kadar krem uygulamaları yapılsa da cilt altına nüfuz etmesi beklendiği gibi olmaz. Ayrıca cildin yenilenmesi sağlanmadığı gibi görünür yüzeydeki problemlerde tam anlamıyla geçmez. İşte, tam bu noktada devreye giren dermaroller, cilt bakımına önem verenler için harika bir tasarıma sahiptir.

Kolayca cilt altına girerek iğneleri sayesinde yenilenmesini beraberinde getirir. Ayrıca hiçbir yıpranma ve risk durumu olmadan bunu yaparak kusursuz ciltlerin ortaya çıkmasını da mümkün kılar. Son dönemde herkesin evde kullanım için aldığı bu cihazın en büyük rolü de burada devreye girer. Peki, dermaroller kullanımı nasıl olur?

Dermaroller Kullanımı

Tekerleğe sahip makine aslında basit bir işleyişe sahiptir. Geleneksel cilt bakım tedavilerinde kullanımı da buradan gelir. Yalnızca 0,2 ve 1 mm iğneleriyle hizmet verilirken cilt üzerinde yavaşça ileri- geri yaparak kullanımı olur. 60 civarında mikro iğne aparatıyla silindir şeklinde uygulaması söz konusudur. Her hareketiyle iğnelerin deri altına inmesi sağlanır. Bundan dolayı kullanılacak bölgeye göre iğne seçimi yapılması gerekir. Elmacık kemiği bölgesinde daha büyük uçlu iğneler tercih edilirken göz çevresinin derisi hassastır. Bundan dolayı en küçük iğnelerin kullanımı burada olur. Titanyum özelliğe sahip iğnelerin paslanması da ihtimal dışıdır.

Dermaroller Faydaları Neler?

Daha ziyade yaz ayları için vazgeçilmez ürünlerden olurken her zaman kullanıma uygunluk gösterir. Cilt üzerindeki çatlakların geçirilmesinde en iyi çözüm yolu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte dermaroller nedir sorusu özelinde bir başka yanıtta vardır. Bu da cildin beslenmesini sağlayan tekniği içermesidir. Kolay yoldan sürülen kremlerin daha alt tabakaya gitmesi bu yolla sağlanır. Ayrıca akne oluşumlarını engelleme açısından da işlevi yüksektir.

Cilt tonunu eşitleyen dermaroller faydaları arasında esneklik kazandırma özelliği de vardır. Kırışıkları gidermesi ve daha genç bir görünüm sunması da yine artıları arasındadır. Kolayca herkesin evde kullanabileceği bu cihaz yöntemiyle tüm cilt altı sorunları da ortadan kalkar.

Dermaroller Zararlı Mı?

Sağlık noktasında herhangi bir problemin bulunmadığı tüm cilt yüzeylerinde uygulaması söz konusudur. Ancak hassas ciltlere sahip kişilerin doktora başvurması daha iyi olacaktır. Bunun haricinde sedef hastalığı varsa da bu ürünün kullanımı risklidir. Alerjik durumların ortaya çıkması halinde ise kullanımından vazgeçilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir