Cildinize Kabartma Tozu Maskesi Denediniz Mi?

kabartma tozu maskesi

Harika bir cilt yüzeyi sağlama adına mutfakların vazgeçilmezi kabartma tozu maskesi etkisini test edebilirsiniz. Eğer cildinizde baş edemediğiniz sarkmalar varsa gerginliği sağlama adına kullanabilirsiniz. Ayrıca kırışıklık önleyici olan kabartma tozuyla tazeleme imkanı da bulursunuz. Daha canlı cilt için hazırlayabilirsiniz.

Kabartma Tozu Maskesi Tarifi

Bir paket kabartma tozuyla birkaç çay kaşığı sıcak suyun karışımıyla hazırlanır. Oldukça sade ve pratik olurken etkisi ise çok yüksektir. Bununla birlikte işlemin olması adına macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bunun için biraz daha su ilavesi yapabilirsiniz. Ardından hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize sürmeye başlayabilirsiniz. 20 dakikadan az olmayacak şekilde cildinizde bu karışımı bekletin. Sonrasında ılık suyun yardımıyla temizleyip durulama işlemi yapın.

Daha genç bir cilt isteyenlerin yanı sıra akne problemlerinde de yine bu maskeyi kullanmanız söz konusudur. Halihazırda kabartma tozu maskesi ile ferah bir görünüme kavuşursunuz. Ölü hücre giderici olurken yüz haricinde kol ve çene kısımlarına da uygulaması mümkündür. Kolay olmasının yanı sıra tesiri güçlü olan bu kabartma tozu maskesi için herhangi bir alerjik durum olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca her yaştan insanın yapabilmesi de mümkündür. Olası sağlık problemleri halinde ise uygulamaya son verin.

Kabartma Tozu Maskesinde Uyarılar

Evde birkaç dakika içerisinde hazırlayacağınız kabartma tozu maskesi işlemleri zahmetsizdir. Bununla birlikte kullanımı konusunda ise bilinmesi gereken hususlar vardır. Bunların başında yüksek etkili bir yapıya sahip olması gelir. Bundan dolayı çok uzun süreli kullanımını asla yapmamalısınız. Ayrıca kabartma tozunu cildinizde çok uzun bekletmeniz de zarar verir.

Aşırı bir şekilde günü birlikte kullanımı da hem cilt hem de saçlarda yıpranma getirir. Bu zarar verici durumların olmaması adına da mutlaka çok seyrek kullanmanızı öneririz. Burada ideal süre 2 haftada bir olurken aylık olarak da kabartma tozunu uygulamanız mümkündür. Bu uyarılara göre hareket ederek harika bir cilt yapısını ortaya çıkarabilirsiniz. Eşsiz bir rahatlama sağlayan kabartma tozunun kullanımını için farklı bölgeleri de tercih edebilirsiniz. Yalnızca yüz değil, alt ve üst kol bölümleriyle çene kısmı da kullanıcıların tercihleri arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir