Çatlak Bulunan Kuru Eller Nasıl Geçer?

Rüzgar başta olmak üzere birçok neden kaynaklı çatlaklar oluşurken kuru eller rahatsızlık vericidir. Kurumanın başlamasıyla birlikte sertleşme meydana gelirken soyulma hadiseleri de söz konusudur. Bununla birlikte ne kadar yıkarsanız yıkayın geçmeyecek olan bu kuruluk için özel tarifimiz sizlerle. Hemen daha yumuşak eller arıyorsanız bu tarifi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kuru Eller Geçiren Özel Karışım

Pamuk kadar yumuşacık ellere sahip olmanızı sağlayacak olan özel tarif karışımda malzemeler ise limon ve zeytinyağıdır. Kolaylıkla her evde bulunan bu iki doğal besinler karışımı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Söz konusu tarif için limonun taze olması önem taşır. Ayrıca zeytinyağının doğal olması da etkisini çok yüksek bir seviyeye çıkarır. Bir kase içerisine üç-dört damla kadar zeytinyağı damlatın. Sonrasında 1 bütün limonu sıkarak çekirdeklerinden ayırın. Ardından kase içerisine ilave ederek karıştırın. Zeytinyağı ile limonun karışımını ellerinize sürmeye başlayın. Sunacağı canlılık ile hücreleri harekete geçirir.

Karışımın Faydaları Nelerdir?

Söz konusu kuru eller nasıl geçer sorusuna yanıt niteliğindeki bu özel karışım birçok açıdan yarar sağlar. C vitamini depolarından birisi olan limon, el üzerindeki lekeleri gidermekte birebirdir. Ayrıca kuruluk giderici olan iki doğal besinin karışımı da tesiri daha fazla yapar. Zeytinyağının yumuşatıcı etkisinden de faydalanırsınız. Daha parlak ve pamuksu bir cilt elde etme adına kuruluk bulunan yüzeylere rahatlıkla sürebilirsiniz.

Nemlendirici Parlaklık

Özellikle çok sık ellerinizi yıkıyor ya da dezenfektan kullanıyorsanız kuruluk riski fazladır. Ayrıca sabunun olumsuz etkileri sonucunda da böyle bir problem ortaya çıkabilir. Günlük iki ya da üç kere yapacağınız bu işlemle canlı, parlak ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. Herhangi bir risk durumu olmadığı gibi bacak, ayak bölgeleri için de yine uygulamasını yapabilirsiniz. Nemlendirici etkisinin yanı sıra zeytinyağı-limon karışımı besleyicidir. Bu sayede çok daha kısa zaman diliminde hücre içi besleme yaparak daha iyisini vaat eder.

Nemlendirici kremlere yüksek ücretler ödemek istemeyenler için harikadır. Hemen şimdi kuru eller için tarifi hazırlayarak sürmeye başlayabilirsiniz. Sonuçlarını gördüğünüzde devamını getireceğinizden emin olabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir