Büyümeyen Erkek Davranışları Varsa Dikkat

Her ne kadar ilişkilerde olgunlaşmak bir süreç olsa da büyümeyen erkek davranışları söz konusudur. Yıpratıcı olmasının yanı sıra kişiden uzaklaşmaya neden olan çocuksu davranışlar vardır. Eğer sevgiliniz bu tip davranışlar gösteriyorsa iletişim kurmak çok daha zor hale gelir. Ayrıca hemen her konuda sorumluluk kadına kalırken bu durum giderek içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Peki, eşiniz ya da sevgilinizin hiç büyümediğini ortaya çıkaran bu davranışlar nelerdir?

Sorumsuz Erkek Davranışları

Halihazırda evlilik tam anlamıyla bir sorumluluk üstlenme adımı olmakla beraber birçok husus vardır. Sağlıklı evliliğin olabilmesi sevgi ve saygıyla beraber gelen birlikte hareket etme bilincine bağlıdır. Tek bir kişinin evliliği sürdürmesi ya da yönetebilmesi söz konusu değildir. Ayrıca idare etme durumu da son derece zordur. Eğer eşiniz veya sevgiliniz görevlerinin bilincinde değilse sürekli sorunlar çıkarmaya başlar. Hemen her şeyi sizden beklemesi de evliliğe hazır olmadığını gösterir. Böyle bir durumda evlilik kararını bir kez daha gözden geçirebilirsiniz. Evlilik içerisinde nasıl bir adım atacağınıza da yine bu sorumsuz erkek davranışları sonrasında karar vermelisiniz.

Bahaneler Bulması

Çocuksu hareketler gösteren büyümeyen erkek her zaman için bahanelere sığınır. Yaptığı davranışlar ne kadar yanlış olursa olsun hepsinin bir açıklaması vardır. Çok saçma gibi gelse de bahanelerle hatasını görmezden gelir. Bu yolla sizi ikna etmeye çalışan erkeğin yapabileceklerinin ise sınırı yoktur. Böyle bir durumda hiçbir iletişim yolu açık değildir. Sonrasında ise yine size ağır bir sorumluluk bilinci düşer.

Maddi Sıkıntılar Yaratması

Büyümeyen erkek davranışları hesapsız olmayı da beraberinde getirir. Kazançlarına göre harcama yapmaması da durumu telafi edilemez hale götürür. Adeta bir çocuk olması da size anne görevi verir. Sevgilinizin annesi gibi davranmanız ise ruhsal açıdan kan emici bir durumdur. Çünkü iyilik tefecisi haline gelen sevgilinizi durdurmak hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Bu tip ilişkilerde zaman kaybı en büyük risktir. Bir an önce büyümeyen erkek davranışları sergileyen kişiden ayrılmak en iyisidir. Bu davranışların birden fazlası varsa ve size devamlı daha iyi olacağını söylüyorsa inanmamalısınız.

Çocuk Ruhlu Erkek Başka

Burada belirtmemiz gereken ana hususlardan bir tanesi de bilinçsiz davranışlar gösteren çocuksu erkeklerdir. Burada kast ettiğimiz grup bunlar olurken çocuk ruhlu erkek ise daha farklıdır. Her ne kadar çocuk ruhuna sahip heyecan ve eğlence olsa da daha bilinçli hareket söz konusudur. İlişkinin sorumluluğunu taşıyan ve her anlamda güven veren bir erkeğin çocuk ruhlu olmasında sakınca yoktur. Hatta çok daha iyi sonuçları getirmesi bile mümkündür. Ancak çocuksu erkek yani büyümeyen erkek ise çok daha farklıdır. Buradaki ayrıma göre hareket ederek ilişkinizi şimdi siz de gözden geçirebilirsiniz. Çok daha iyiye sahip olma adına yıpratıcı hususları ayağınıza bağ yapmamanız dileğiyle.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir