Burun Yağlanması Gideren Doğal Yöntemler

Bazı kullanılan ilaçların etkisiyle ortaya çıkabildiği gibi burun yağlanması çoğunlukla beslenme tarzına bağlıdır. Halihazırda uzmanların T bölgesi cilt problemlerine yaklaşımı farklıdır. En çok ortaya çıkan bu bölge sorunlarının başında ise yağlanmalar gelir. Burun üzeri yağ bezelerinin ortaya çıkışıyla büyük bir görünüm kaybı söz konusudur. Özellikle gözeneklerin büyük olması da buradaki yağlanmayı çok daha belirgin hale getiriyor. Sonrasında ise sivilceler görünüyor. Ayrıca farklı cilt hastalıklarına zemin hazırlaması da yine bir başka problemdir. Peki, burun yağlanmasını önleme adına doğal yöntemler nelerdir?

Burun Yağlanması Maskeleri

Pudralı ürünlerin kullanımıyla da ortaya çıkabilen burun yağlanması için farklı maskeler vardır. Doğal olması ve evde hemen herkesin yapabileceği işlemleri sizler için derledik. Bu sayede hemen kolay bulacağınız ürünlerle maske uygulamalarına başlayabilirsiniz. Hem yaz hem de kış ayı için uygun olan bu tariflerle burun bölgesindeki yağları giderebilir, daha mat bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi

Halihazırda dört farklı vitamine sahip olan yumurta akı kullanımıyla burun yağlanması sorununu gidermeniz söz konusudur. Ayrıca cilt lekelerine karşı da önemli bir başarı oranına sahiptir. Tüm cilt lekeleri adına bu maskeyi yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Uygulaması da kolay olan işlem için yumurta akını bir kase içerisine alın. Sonrasında çatalla hızlıca çırpma işlemi yaparak köpük haline gelmesini sağlayın. Ardından kurumaya bırakarak bekleyin. Burun ve yüz bölgenize yumurta akı köpüğünü sürerek bir süre bu şekilde durun. Ilık suyla yapacağınız yıkama ve durulama işlemiyle burun yağlanması birkaç hafta içerisinde tam anlamıyla gidecektir. Haftada iki kez yapacağınız yumurta akı maskesi burun yağlanması giderici etkisini gösterir.

Burun Yağlanmasına Salatalık Maskesi

Bir başka alternatif olan salatalık ile de burun yağlanması sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için rendeleme işlemi yaptıktan sonra süzgeçten geçireceğiniz bir adet salata yeterlidir. Salatalıktan çıkan suyu bir kâseye alın. Ardından bir miktar limon suyu ekleyerek karışımı, cildinize yedirerek sürmeye başlayın. Günlük olarak yapacağınız bu işlem neticesinde burun yağlanmasının bir daha olmayacağını test edebilirsiniz. Ayrıca salatalık suyuyla limon suyu karışımıyla cilt özelinde çeşitli yararları da bir arada alabilirsiniz. Olası cilt hastalıklarının gelişimi daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bunun önüne geçme adına da leke ve yağlardan kurtulmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir