Boyun Fıtığı Çözümleri

boyun fıtığı sanabanabilgi

Son yılların popüler sağlık sorunlarından olan boyun fıtığı beraberinde gündelik yaşamı da olumsuz etkiliyor. Özellikle bilgisayar başında oturmak ya da gün içerisinde hareketsiz kalmakla ortaya çıkıyor. Boyun bölgesinde ani hareketlenmelerin olması da tetikleyici bir başka unsurdur. Sonrasında meydana gelen boyun fıtıklarıyla ilgili ise yapılması gereken birçok seçenek vardır. Egzersizlerin yapılması ve bazı doğal yağların kullanımıyla ağrıları yüzde doksan oranında geçirebilirsiniz. Bununla birlikte günlük stres ve endişelerden de olabileceğinde kaçınmalısınız.

Boyun Fıtığında Teşhis

Söz konusu süreçlerle ilgili ultrason ilk işlem olurken kesin sonuç için MR şarttır. Bununla birlikte ilerlemesi olan hastalıklardan birisidir. Bundan ötürü de düzenli bir takip durumu vardır. Ameliyat ise son çare olurken doktorların yönlendirmesiyle olabilir. Bununla birlikte fizik tedaviyle hastalığın olumsuz etkileri önemli bir düzeyde geçer.

Boyun Fıtığı Etkisi

Özellikle boyun ve sırt bölgesinde gündelik olarak ağrılar kendisini gösterir. Kol kısımlarına kadar uzanırken uyuşmalarda olabilir. Bu belirtileri uzun bir süredir hissederseniz mutlaka uzman doktora başvurarak fıtık ihtimaline baktırabilirsiniz.

Boyun Fıtığına İyi Gelenler

Ağrı kremleri alarak masajla boyun bölgesine uygulayabilirsiniz.  Bitkisel ağrı kesicilerin kullanımı da yine rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bununla birlikte magnezyum takviyesi alarak da fıtığın etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Kas gevşetici kremlerin kullanımı ise bir başka alternatiftir.

Boyun Fıtığı Egzersizleri

Boyun bölgesinde omurilikle bağlantı bulunduğu için kritik bir öneme sahiptir. Bundan dolayı söz konusu hareket ve egzersizleri ilk önce doktora sormak ve danışmak gerekir. Ayrıca fizik tedavi uzmanlarından yardım alabilirsiniz, size en iyi gelecek egzersizleri bu şekilde bulabilirsiniz.

Hangi Yağları Kullanmak Gerekir?

Hemen boyun fıtığı bitkisel yağları öne çıkarken kantaron yağı akla gelir. Bunun haricinde adaçayı yağıyla susam yağının karıştırarak sürmenizle en iyi sonucu alırsınız. Kolaylıkla aktarlarda bulacağınız bu iki yağı temin ederek uygulayın.  Ardından günlük ağrıların azaldığını fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir