Blog Sitesinden Para Kazanmak: Admatic Reklam

admatic reklam

Özellikle daha amatör bir ruhlu blog site yönetenler için para kazanma yöntemi olarak Admatic reklam nedir? Son yıllarda merak edilen bu soruya dair tüm hususlar siz okuyucularımız için hazırladık. Öncelikle söylememiz gerekir ki bir siteye sahipseniz ilk para kazanma noktası Google Adsense olur. Çünkü hem daha profesyonel hem de daha yüksek oranlı kazançlar sunar. Ayrıca herhangi bir sorun yaşamadan düzenli bir şekilde ödemeler gerçekleşir. Bununla birlikte kişinin tamamen hayatını idame ettireceğini bir kazanç söz konusudur. Ancak Adsense her zaman için gerçekçi hedef olmaz. Bunun en önemli sebebi ise süreç ve işleyişin zorlu olmasıdır. Birçok blog sitesi maalesef ki Adsense başvurularından olumsuz yanıt almaya devam ediyor. Daha yüksek kitleye hitap etmeyi talep eden Adsense, çeşitli politika kurallarının ihmal edilmemesine de dikkat ediyor. Peki, en iyi Adsense alternatifi olan Admatic nasıl?

Admatic Reklam Alma

Eğer sıklıkla Adsense reklam alma başvurularından olumsuz dönüş aldıysanız mutlaka Admatic reklam adımına geçmelisiniz. Çünkü birçok açıdan en iyisi olduğunu göreceksiniz. Güvenilir olan az sayıdaki reklam şirketinden Admatic, süreçlerini şeffaf bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Sitesi üzerinden üyelik yaparak hemen başvuru için site bilgilerinizi girebilirsiniz. Sonrasında ise adımları takip ederek reklamları sitenizde görebilirsiniz. Peki, nasıl reklam türleri bulunuyor.

Admatic Reklam Türleri

Sahip olduğunuz blog sitede günlük birkaç yazı yazıyor ve gelir elde etmek istiyorsanız size son derece uygundur. Buna dair reklam türleri de ayrılırken mobil cihazlarda çıkan reklamlar bulunur. Ekranı tamamen kaplayan bu reklam türü, ziyaretçilerinizin ilgilerine göre şekil alır. Ayrıca önemli olan ilk husus ise aynı ıp adresine günlük sadece üç reklam çıkmasıdır. Sonrasında reklam penceresi kapanır.

Halihazırda scroll ad dediğimiz sağ-alt kısımda olan reklamlarda vardır. Her ne kadar farklı bir reklam şirketi olsa da ülkemizde var olan markalara ait reklam kampanyaları söz konusudur. İlgisiz ve alakasız bir gösterim yoktur. Video reklam türleri de var olduğu gibi yazı içeriklerine eklenmeye müsait reklamlarda vardır.

Admatic Reklamların Siteye Etkisi

Herhangi bir site hızına olumsuz etkisi bulunmadığını hemen belirtmek isteriz. Son derece hızlı ve kolay bir şekilde açılırken sadece büyük ekranlı reklamlarda bekleme söz konusudur. Bununla birlikte rahatsız edici cinsellik ya da yasa dışı bahis reklamları bulunmaz. Kadın giyimleri ya da içecek reklamlarıyla birlikte kişiye özel reklam seçenekleri sağlar. Adsense konusunda da olumsuz etkisi olmadığı birçok uzmanın ortak görüşüdür.

Admatic Kazançları

Her zamanki gibi gelirler için aylık sabit durum olmamakla beraber günlük ziyaretçi sayısı belirleyicidir. Günlük 1.000 ziyaretçiye sahip bir blog sitesinin kazancı 2.5 TL olur. Ancak bunun ilerlemesiyle 10K örneğinde olduğu gibi 25 TL’nin üzerine çıkar. Az ama düzenli bir gelirim olsun diyorsanız blog sitenizden para kazanabileceğinizi unutmayın. Ayrıca önemli olan bir diğer husus ise gösterim başına kazancın verilmesidir. Tıklama yapılmamasına gerek olmadan işlemler gerçekleşir.

Admatic Ödemeleri Nasıl Olur?

Ödemelerin ay sonu hesaplanması söz konusu olup bir sonraki aya tamamlanır. Ocak ayı için toplamda 100 TL kazancın biriktiğini varsayarsak Şubat ayında panelde bunu görürsünüz. Ardından ödeme talimatı verebilirsiniz. Çünkü ödeme alabilmeniz için minimum tutar 50 TL’dir. Bunu aşmanız halinde ödeme taleplerinizi iletirsiniz. Ödeme istediğiniz ay içerisinde 25 ile 30 günleri arasında ödemler banka hesabınıza gelir. Bununla birlikte ödemelerin gönderilmesi sırasında herhangi bir kesinti yapmaz. Konuyla ilgili yorum yaparak sorularınızı iletebilirsiniz.

One Reply to “Blog Sitesinden Para Kazanmak: Admatic Reklam”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir