Blog Site Facebook Çalışmaları Nelerdir?

Halihazırda sahip olduğunuz blog site Facebook çalışmaları büyük öneme sahiptir. Twitter ve Youtube gibi mecralarda da şüphesiz bulunmanız gerekir. Ürettiğiniz kaliteli içerikleri sosyal medya platformlarında da paylaşarak harika neticeler alabilirsiniz. Bununla birlikte çok daha yüksek getiriye sahip Facebook üzerine de ekstra çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kendi gruplarınızı oluşturarak doğrudan bir alan yaratma imkanına sahipsiniz. Bu şekilde hayran sayfalarıyla beğenilerinizi yükseltebilir, ziyaretçilerinizin tekrar dönüş yapmasını da elde edebilirsiniz. Peki, Facebook özelinde blog sitenizi daha da iyi bir noktaya getirecek çalışmalar nelerdir?

Blog Site Facebook Paylaşımları

Sahip olduğunuz siteye dair ilk önemli husus içeriklerdir. SEO uyumlu kaliteli içerikleri oluşturduktan sonra ise bunları potansiyel kullanıcılarınıza ulaştırma adına çeşitli yöntemler vardır. Facebook bağlantısını mutlaka sitenize ekleyerek optimize etmelisiniz. Burada Facebook için sitenizin nasıl göründüğü çok önemlidir. Düzenleme adına Open Graph kullanımını önermekle beraber düzenli paylaşımlarda okunma sayılarınızı yükseltir.

 

Facebook Müşteri Hizmetleri

Söz konusu platform için Facebook müşteri hizmetleri yatırımları da yapabilirsiniz. Bu kapsamdan Messenger ile bağlantıya geçebilir, ürün satışları yapabilirsiniz. Ayrıca piksel kodunu siteye eklemeyi de unutmayın. Oluşturacağınız doğru hedef kitlesiyle çok daha yakın olabilmek de sitenizin tanıtımı açısından değerlidir. Bununla birlikte sitenize bir kez giren kullanıcılara reklam gösterimleriyle tekrar gelmeleri sağlanır.

Blog site Facebook çalışmaları kapsamında 360 derece video oluşturma seçeneğini kullanmalısınız. Videolarla da sitenizi tanıtarak bir alan yaratma imkanı vardır. Çeşitli Facebook gruplarına dahil olup içeriklerinize ait linkler bırakmalısınız. Bu sayede hem marka oluşma hem de tıklama kazanırsınız. Tanıtımlarınız özelinde site URL ile birlikte Facebook adresinizi de mutlaka paylaşın. Arkadaşlık ve beğeni sayılarının çoğalmasına yönelik de çalışmalar yapmalısınız.

Facebook Çalışmaları Sonrası Denetim

Sitenizin daha fazla görüntülenmesi adına yapacağınız Facebook çalışmalarıyla ilgili verileri kontrol etmelisiniz. Hemen çıkış sayfalarını analiz ederek sebeplerini Google Analytics üzerinden görebilirsiniz. Ayrıca Search Console yardımıyla düşük tıklama alan içeriklerinizi yeniden düzenleme şansını kullanabilirsiniz. İçerikler konusunda en büyük ipucu ise Seo açısından kusursuz olmalarıdır. Daha uzun içerikler her zaman arama motorlarına uygundur. Ancak burada içerikleri oluştururken bilgi vermeyi ve faydalı olmayı öne almalısınız. Aksi durumda saçma cümlelerin geçtiği bir içeriğin hiçbir kalitesi olmayacağı gibi getirisi de bulunmaz.

One Reply to “Blog Site Facebook Çalışmaları Nelerdir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir