Bir Gonca Gül Hikayesi / Muhammed Murat

Bir masa başında hiçbir şey düşünmemeye çalışırken görüyorum bir gonca gül hikayesi kitabını. Elime alıyorum bir hamlede ve beni şaşırtmaya başlıyor. Bugüne kadar gördüklerimden daha farklı bir kapağa sahip olduğunu anlıyorum. Sonrasında istemsizce açıyorum ve ilk sayfası karşımda. Açılmamış bir çiçek, tomurcuk tanımı karşılıyor beni. Bununla birlikte başlıyor heyecanım. Ardından daha da farklı yöne gidiyorum. Bir yandan camdan dışarıyı seyrederken okumaya devam ediyorum. Ayrıca düşünmeyi de ihmal etmiyorum bir Gonca üzerine.

Gonca Gül İsim Analizi

İsim analizi bölümü var sayfanın bir ucunda. İnatçı kişiliğe sahip olup duygularını açığa vurmaktan kaçınır Gonca. Ancak sağduyulu ve bir o kadar da yaratıcı. Bundan dolayı güzel sanatlara da yakın olur. Karşılaştığı tüm engelleri ise güçlü kişiliği sayesinde aşar. Her ne kadar bazı geceler ağlayan taraf olsa da kişilik enerjisi yüksek.

İşte bunlar yazıyor isim analizi bölümünün detaylarına indiğimizde. Bir tanışma hali devam ediyor ve anlatım bitmek bilmiyor. Ben ise karanlıklar içerisinde açılmaya yüz tutma haline göz atıyorum. Bazen gerçekleşmesi geç olur birçok şeyin. Geç kalmanın verdiği stres ve gerginlikler ise insanı telaşa sürükler. Yine mi geç kaldım hissinin getirdiği umutsuzluk büyür. Artık yaşanması mümkün değil gibi gelir çoğu zaman. İş işten geçti deyimi de tam bu durumlar için kullanılagelir. Ancak işin aslı öyle değildir belki de. Bazı şeylerin geç olması güzelleşiyor manasına da gelir. Mevlâna bunu en güzel şekilde ifade eder.

Umut Etmenin Mutluluğu

Yorgun, bitkin omuzlarında babasının yükü, koskoca evde yalnızlığın acısını taşır haldeyim. Kimselere açamadan bu durumu yaşıyorum. Kimseler görmesin bu halimi ve ben karanlıklar içerisinde kaybolayım, istiyorum. Ancak ne mümkün! Bu kadarı da fazla gibi mi? Hemen Sabahattin Ali geliyor aklıma bir anda. Perişan ve bitkin haldeyim diyor büyük yazar. Ancak içimde kendimden bile sakladığım bir umut hissi var diyerek devam ediyor sözüne. Ali’nin bu ümitli oluşuna gözlerimi yaşartıyorum. Sonrasında gülüyorum camdan baktığımda dışarda gördüğüm her bir nesneye.

Hayallerde Yolculuk Hissi

Hayallerimde gezen bir gonca gül hikayesi kaplıyor içimi. Sonu gelmeyecek felaketlerin bittiğini görebiliyorum. Ayrıca mutlu bir çift göz görüyorum karşımda. Masum bakışlara sahip bir yüz var hayallerimde. Ne olursa olsun umutlu olmanın getirdiği bir haz bu. Umudu kendinde saklamanın verdiği bir güç bu. Bunu o kadar çok seviyorum ki açmak istemiyorum gözlerim. Açınca kaybolmasından korkuyorum.

Hayallerde başlıyor yolculuğumuz. Gözlerimizi açmadan yürüyoruz kar üstünde. Elimizde pembe pamuk şekerler ve sessizlik karşılıyor bizi. Sonrasında bir çölde durup pilavın yanına soğuk süt arıyoruz. Ağlamadan geçsin istiyoruz günlerimiz. Güzel Haziranlar gelsin diye tüm umudumuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir