Beyaz Saç Giderici Yöntemler

İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan beyaz saç giderici yöntemlerle harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Başta B12 eksikliği ya da genetik durumlarda ortaya çıkan beyaz saçların birçok sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi travma olurken ani şok durumları da söz sahibidir. Ayrıca stresli bir hayat yaşıyorsanız saçlarınızın çok daha erken beyazlaması da olabilecek durumlardandır. Elbette ki herhangi bir sağlık sorunu olmasa da saçların beyazlığı kişiyi etkiler. Daha ziyade ruhsal açıdan etkileyen bu görsel durumu değiştirmek ise sizin elinizde.

Beyaz Saç Gidermek İsteyenlere

Eğer sizlerde saç beyazlığı konusunda takıntılara sahipseniz hemen bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Saçlarınızın beyaz olmasını önleyen doğal yöntemler nelerdir? Hangi durumlarda beyaz saçları değiştirebilirsiniz? Tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Saçlar Neden Beyazlar?

Yaşlanmanın doğal bir sonucu olmakla beraber rengi pigment oluşturur. Sonrasında ilerleyen yaşlarda melanin üretimi az olduğu için renkli koyu saç değişimi söz konusu olur. Bundan ötürü saçlarda beyazlama olurken yetersiz beslenme ya da kalıtım ana nedenleridir. Ayrıca vitamin eksiklikleri de bu durumda özelinde rol oynar.

Erken Beyazlama Nedenleri

  • Sürekli fön yaparak saç kurutma,
  • Saç boyasını çok sık kullanma,
  • Kimyasal ürünlerin saçlarda kullanımı,
  • Aşırı ilaç kullanımları

Doğal Yolla Beyaz Saç Giderici

Saçlarınızın beyaz olmasını önleme adına vitaminler alabilir, balık yağı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yeşil yapraklı sebzeleri de tüketmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca havuç da yine melanin açısından önemli olurken saç rengini korur. Bunların dışında demir, bakır ve iyot takviyeleri yapmanız da uygun olur.

Saç Beyazlamasını Önleyen Tarif

Hemen beyaz saç giderici işlemlerden olan bir tarifi deneyerek test edebilirsiniz. 3 çorba kaşığı kadar kinin yaprağı, 3 çorba kaşığı biberiye ve 2 bardak suyu hazırlayın. Ocakta suyu kaynatmaya başlayın ve sonrasında kinin yapraklarını ilave edin. 10 dakikalık süre boyunca kısık bir ateşte bu kaynatma işlemine devam etmelisiniz. Ardından biberiyeleri ekleyin ve ocağı kapatın. Bir kap içerisine bu karışımı alarak ağzını kapatın.

20 dakikalık bekleme süresinin ardından süzgeç yardımıyla suyunu elde edin. Şampuanla saçınızı yıkayıp durulama aşamasında bu karışımı sürün. İki günde bir yapacağınız bu saç yıkama işlemiyle beyazlamayı büyük oranda önleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir