Bel Yağlanmasına Karşı Kombucha Çayı Diyeti

Halihazırda Uzak Doğu’da “sonsuzluk iksiri” kavramıyla açıklanan harika bir lezzet olan Kombucha çayı diyeti sayesinde zayıflayabilirsiniz. Özellikle vücut ölçülerinin daha iyi bir noktaya gelerek fit görünüm isteyenler için idealdir. Söz konusu çayla bölgesel zayıflama sağlayabilir, faydalarını görebilirsiniz. 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan Çin kültürü ürünü ile artık daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Peki, diyet ve zayıflama konusuna geçmeden önce çayın faydalarına birlikte göz atalım.

Kombucha Çayı Neler Sağlar?

  • Söz konusu tüm alerjik rahatsızlıkların önlenmesinde etkilidir.
  • Düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde idrar yolu sorunlarınızı ortadan kaldırır.
  • Kış aylarında çokça yaşadığımız enfeksiyon problemlerini geçirip bağışıklığı daha kuvvetli hale getirir.
  • Metabolizmayı hızlandırmasıyla çok daha hızlı kilo vermeyi sağlar.
  • Hemoroit gibi sorunları yok ederken aynı zamanda kanserli hücrelere karşı da savaşır.

Kombucha Çayı Diyeti

Özellikle bel ve çevresindeki yağlanmayı azaltmasıyla öne çıkan Kombucha çayı diyeti günlük olarak uygulanır. Özellikle detoks etkisine sahip olduğu uzmanların önermesini beraberinde getirir. Bununla birlikte yoğurt gibi bir probiyotik olarak da ele alınır. Vücudun gereksiz bir şekilde yağ biriktirmesini önleme adına günde 1 fincan Kombucha çayını içmeniz yeterli gelir. Halihazırda yapacağınız Kombucha çayı diyeti sayesinde yağ yakmaya başlarsınız. Periyodik olarak bel incelmesi olacağını da görebilirsiniz.

Kombucha Çayı Tarifi

1 litre içme suyuyla hazırlayacağınız çay için kombucha kültürüyle ilgili aşamaları bilmeniz gerekir. Sıradan bir çay olmasına karşın yine de hazırlık evresinde farklılıkları vardır. 5 yemek kaşığı şeker ve 6 gram kadar siyah çay ki 3 poşet çaya denk gelir, bulunur. Bulabileceğiniz Kombucha kültürü de yine malzemeleri arasındadır. Hemen hızlı bir şekilde karışımla ürünü hazır hale getirebilirsiniz. Öncelikli olarak suyu kaynattıktan hemen sonra içerisine şekerleri ilave edin. 5 yemek kaşığı şekeri karıştırıp 3 poşet çayı atın. Ardından oda sıcaklığında bu karışımı bekletip çayı süzmeye başlayın. İçerisine Kombucha kültürü ekledikten sonra 2 haftalık bir bekleme süresi vardır. Bu süre zarfında fermente olan çayınızı sonraki günlerde tüketmeye başlayabilirsiniz. Ne kadar çok bekletirseniz şeker oranı azalacağı için vücuda faydası daha çok olacaktır.

Kombucha Diyetinin Etkisi

Halihazırda bel yağlarının erimesi noktasında en etkili çözümdür. Hafif sarı ve yağlı bir ürün olan kültürüyle hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında isterseniz hazır olarak da ürünü alarak hemen tüketmeye başlayabilirsiniz. Son derece etkili olduğu bilinirken haftalık yağ oranında kayıp oldukça fazladır. Hiçbir ameliyat durumu olmadan bel zayıflaması sağlama adına denenebilir olan Kombucha çayı diyeti sizleri çok daha fit bir görünüme getirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir