Bel Ağrısı Lahana İle Geçer Mi?

bel ağrısı lahana

Belki de en zorlu durumlardan olan bel ağrısı lahana kullanımıyla geçebilir mi? Araştırmalara konu olan bu durumla ilgili tüm noktaları sizler için derledik. Günlük hayatınızı etkileyebilecek bel ağrılarının nedenleri çoktur. Kişinin günlük alışkanlıkları da etkili olabilirken ani durumlardan ötürü de bu bölgede oynamalar yaşanır. Sonrasında ise gün boyu rahatsız edici ağrılarla hayat kalitesi düşer. Devamlı tedirgin durumda kalan kişinin nasıl çözümler aradığı da ortadadır. Zamanında tedavi olmaması halinde ise çok daha zorlu durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bel Ağrısı Nedir?

Araştırmalara baktığımızda %90’lık kısmı mekanik olan bel ağrıları, yanlış hareketler sonucu ortaya çıkar. Omurga kısmında herhangi bir problem olmaması ise ağrı durumlarını geçici yapar. Bununla birlikte yine de bel kaslarından gelen ağrıların şiddeti çok yüksek olabilir. Eski çağlarda ise çözüm olarak lahana kullanımı vardı. Günümüzde ise son aylarda bunun tekrardan popüler olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır. Gerçekten de bel ağrısı lahana tedavisiyle geçer mi sorusunu sorduğunuz duyar gibiyiz.

Lahana Etkisi

İlk çağlardan itibaren lahana birçok farklı amaç doğrultusunda yarar sağladı. Bunların başında doğal bir ağrı kesici olmasının önemi fazlaydı. Özellikle tencerede kaynattıktan sonra yaprakları süzerek ağrı olan yere koymaları adetti. Peki, günümüz hastalıkları için etkisi devam ediyor mu?

Bel Ağrısı Lahana Tedavisi Nedir?

Eğer geçmek bilmeyen bel ağrısına sahipseniz denemenizde yarar var. Öncelikli olarak iki farklı yöntem bulunurken ilki, derin bir tencerede lahanayı kaynatmakla başlar. Ardından yaprakları tekli bir şekilde süzerek hazır hale getirin. Tülbent içerisine sararak bel kısmına koyun. Sonrasında en az yarım saat boyunca sıcak lahanalar tülbent içerisinde bel üstünde olsun. Böylelikle ağrıların büyük bir oranda azaldığını fark edebilirsiniz. Bununla birlikte bir başka yöntemi de deneyebilirsiniz.

Sütlü Lahana Tedavisi

Halihazırda daha etkili bir başka yöntem ise sütle yapılmasıdır. Burada kaynayan süt içerisinde yaprakları atarak macun kıvamı elde edin. Sonrasında iyi bir karışımla bel bölgesine sürün. 1 saate yakın bu macun karışımı ağrıyan bölge üzerinde tutmalısınız. Haftada üç ya da dört kez uygulayarak tüm ağrıyı geçirebilirsiniz. Sadece bel ağrısı lahana ile geçmez. Bununla birlikte boyun, bacak, ayak ve omuz bölgeleri özelinde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir