Baş Harf Karakter Analizinde Nasıl Etkili?

Birçok yönden şaşıracağınız bir bilgiyle yani baş harf karakter analiziyle karşınızdayız. Kişiliğinizle ilgili bilmek istediklerinizi aslında isminizin baş harfiyle bir çırpıda öğrenebilmek söz konusu. Elbette ki isimlerin insanlar üzerinde etkili olduğunu biliyoruz. Ayrıca her ismin her çocuk için uygun olmadığı da aşikar. Bazı isimlerin çok ağır geldiği, bazı isimlerin ise uygun olmadığı için konulmadığı yaşanan olaylardandır. Bununla birlikte hemen her anne-baba çocuğuna isim verirken ne anlama geldiğine bakar. Çünkü anlamlı ve bir o kadar da güzel bir isim koymak en önemli görevidir. Halihazırda bebeğe ve aile yapısına uygun olmayan isimlerin konulması da çoğu zaman sorun haline gelir. Peki, oldukça zorlu olan bu süreçle ilgili baş harfin ne derece etkili olduğunu biliyor musunuz? Karakter oluşumunda bunu tahmin bile edemeyeceksiniz.

Harflere Göre Karakter Analizi

Söz konusu incelemelerde baş harf karakter ve kişilik yöneliminde son derece büyük rol oynar. Bununla birlikte nasıl becerilere sahip olacağını ya da olması gerektiğini de ortaya koyar. Sizlerde isminizin baş harfine bakarak hangi kişisel özellikleri bulundurduğunuzu öğrenebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım artık harflere göre analizlere.

Baş Harf Karakter Oluşumunda A, J, S, Ş

Bu harflerle başlayan isimler için liderlik ön plandadır. Ayrıca yönetme becerileri de gelişmiş olan bu insanlar için fikir üretebilmek kolaydır. Herhangi bir topluluğu yönlendirme ve kararlar verme konusunda oldukça başarılı olur. Ayrıca yaratıcılık özelinde de yeterliliğe sahiptir. Devamlı yorucu tempolara ayak uydurabilir ve asla mücadele etmekten vazgeçmez.

İsminin Baş Harfi B, K, T Olanlar

Daha arabulucu olmasının yanı sıra iş birlikçi huyuyla ön plana çıkar. Ancak sevgi dolu bir yapıya sahip olan bu kişilerin en büyük dezavantajı kırılgan olmalarıdır. Hızlı bir şekilde hassas kalpleri ve duyguları incinir. Ayrıca başkalarıyla uyum içerisinde çalışırken nazik olma ve saygı görmeyi isterler. Söz konusu erkek ya da kadın ayrımı da olmamakla beraber karakterler birçok yönden kişinin davranışlarını belirler.

Adı C, Ç, L, U, Ü İle Başlayanlar

Halihazırda en arkadaş canlısı karaktere sahip olan bu kişiler için tam anlamıyla iletişimci demek yanlış olmayacaktır. Devamlı pozitif düşünceler taşımaları ve organizatör kafasıyla düşünmesi de cabasıdır. Ayrıca güzel konuşma becerisine de sahiptir. Sezgileri açısından belki de en kuvvetli karakteri bulunur. Son olarak en şanslı ve tutkulu olmalarıyla öne çıkarlar.

İsmi D, M ve V İle Başlayanlar

Hem disiplinli hem de çalışkan olan bu kişiler için başarı kaçınılmazdır. Bununla birlikte istikrarlı olmayı severler. Doğuştan gelen anaç bir yönü var olurken baş harf karakter durumuna göre acımasız olabilir.

İsminin İlk  Harfi E ve N Olanlar

Daha hızlı düşünen ve hızlı karar vermesiyle tanınan E ve N baş harfli kişiler için söylenecek çok şey vardır. Konuşkan olmaları ve meraklı yapılarıyla toplum içerisinde öne çıkan tiplerdir. Ayrıca canlı ve neşeli yapıları da bir anda dikkat çeker. Hiçbir zaman bitmeyen enerjileriyle sevdiklerine güzel anlar yaşatır. Ayrıca özgürlüğüne düşkün olan bu insanlar için sevgi vazgeçilmezdir.

İsmi F, Ö, O Başlayanlara

Sempatik ve anlayışlı bir karaktere sahip olmanın ötesinde sorumluluk bilinci içerisinde hareket eder. Bununla birlikte her an depresyon ve melankolik düşüncelere meyil etme ihtimali vardır. Ancak yine de her şeye rağmen istediklerini alma konusunda mücadelecidir. Ailesine çok düşkün olmaları ise belki de en bilinen özelliğidir bu kişiler için.

G, P, Y İle İsmi Başlayanlar

Bu kişiler için ilk öne çıkan unsur sakin ve yalnızlığa aşık olmalarıdır. Ayrıca huzur veren insanları da çokça severler. Analitik düşünme yetisine sahip olan bu insanların utangaç yapıları ise hep devam eder. Ancak yine de mükemmeliyetçi ve titiz yönleri de kendisini gösterir. Buna karşın meraklı yapıları ve sevdiklerine karşı enerjik halleri de vardır.

H ve Z Baş Harflerde Karakter

Pes etmek nedir bilmeyen bu kişiler için başarı ve iş öne çıkar. Adeta hayatının büyük bir kısmını para kazanma adına geçirir. Ancak yine de konu aşk olunca en iyi şekilde bunu da yapmaya çalışırlar. Mücadeleci ruh deyince H ve Z baş harfli insanların eline kimse su dökemez.

I, İ, R Harf Analizleri

Baş harfinde I, İ ve R bulunan insanlar için yardımsever olmak büyük değerdedir. Devamlı bir paylaşımcı olma tavrına sahiptir. Ayrıca manevi anlamda da kendisini bu şekilde var ederken huzur bulur. Ayrıca takdir görme adına da kendisini birkaç adım öne çıkaran tercihlerde bulunurlar. Merhameti yüksek olup her konuda hemen adaletli tavır gösterme eğilimindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir