Baş Döndüren Hayalet Erkek Davranışları

Bazı durumlarda çok ilgili olmasına karşın bir anda soğuk davranmaya başlayan hayalet erkek sendromu nedir? Mutlaka sizin de başınıza gelmiş olan böyle durumlarda erkeğin ne düşündüğünü ve ne yapmak istediğini tam olarak bilemezsiniz. Son derece saçma bir durum olsa da kafa karışıklığına neden olan bu durum nedir?

Havalı ve karizmatik bir duruşa sahip erkekler ilgi çeker. Bununla birlikte ilgili olması da her zaman için en önemli belirleyici durumlar arasındadır. Ancak bir anda tüm ilgisini çekmesiyle ortaya tam anlamıyla bir kaos çıkar. Tam bu duruma alışıyorum derken bir kez daha ilgi sarhoşu olmaya karar verir erkek. Bu yoğun git- gel durumları ise kafa karışıklığının çok daha ötesindedir. Peki, bir erkek neden böyle yakınlaşıp uzaklaşma hissi verir?

Utangaç Erkek Davranışı

Söz konusu durumlarla ilgili birçok farklı neden vardır. Öncelikli olarak hoşlandığınız erkeğin bu tarz bir duruma girmesi için korkutucu seçenekler ilk sıradadır. Sizin aşırı ilgili olmanız durumunda erkek kendisini geri çeker. Bununla birlikte utangaç erkek davranışı olarak da bu durum söz konusudur. Ancak burada şüphesiz ki denge politikası şarttır. Çünkü çok aşırı utangaç olması da bir erkeği yıkıcı hale gelir. Bir türlü hislerini ifade edememesi ya da duygularını belirtmemesi bıkkınlık nedenidir. Beklentilerinizi karşılayamayacak olduğunuzu görürseniz bu duruma mutlaka bir tepki göstermelisiniz. Her ne kadar başlarda ilgili olsa da giderek elini üstünüzden çekmesi kararsızlığa işarettir. Ayrıca göz temasından kaçması ve yakınlaşma korkusu bulunması da hayalet erkek sendromu bağlantılıdır. Bir anda kaybolabilir, uzaklaşabilir.

Cinsellik Peşindeki Erkek Davranışı

Erkeklerin hızlı bir ilgi döneminden sonra kendisini çekmesi yani hayalet erkek sendromu yaşaması birçok hususla bağlantılıdır. Şüphesiz ki her erkek için ilk ve tek amaç cinsellik değildir. Ancak yine de ilgi gösterme düzeylerine göre bunu fark edebilirsiniz. Çok sık yakınlık durumu varsa böyle bir kanıya varmak yanlış olmayacaktır. Eğer sizden beklediği tepkiyi almazsa kendisini geri çekecektir. Tüm ilgisini kaybettiğiniz anlamına gelen bu durum aslında bir vazgeçiş olur.

Sıkılan Erkek Davranışı

Gösterdiği ilgi ve yakınlığın karşılığında tanımaya başlayan erkek için sıkılma ihtimali yüksektir. İlgi alanlarınız arasında bağlantı yoksa ve birlikte vakit geçirirken eğlenmiyorsanız erkeğin hoşuna gitmez bu durum. Sonuç olarak bir anda kaybolma ve geri çekilme taktiğini devreye sokar. Bu durum aslında zevk almama durumuyla açıklanırken tanıma isteğinde olan kişinin tanımaktan vazgeçmesidir. İlk hareketi yapan kişinin sonuna kadar devam etmesini beklemek yanlıştır. Bu durum her zaman için geçerli olmadığı gibi sıkılan erkek davranışıdır. Özlem ve sevgi durumlarının olması ise bir kez daha geri dönüşü gerektirir. Bundan dolayı belirttiğiniz gel git durumu ortaya çıkar. Ancak yine de kararı verecek olan sizsiniz. Bu durumla ilgili baş döndürücü trafikten yorulmaya başlarsınız net tavrınızı koymalısınız. Her seferinde bunları yaşamanın ilişkiyi değil, kişiyi de yıpratacağını unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir