Balık Kokusu Nasıl Geçer?

Sezonu açılmakla beraber her zaman için geçerli olan balık kokusu nasıl geçer sorusuna özel cevaplarımız hazır. Bir türlü elden çıkmak bilmeyen balık kokusunun rahatsız edici bir tarafı var. Özellikle bazı kişiler için tahmin ettiğinizden çok daha sıkıntılı olabilir. Bununla birlikte eldeki balık kokusunu giderme adına birçok yöntem de bulunuyor. Hemen bu doğal yöntemler sayesinde balık kokusundan kurtulabilirsiniz.

Balık Kokusu Karbonatla Geçer

Belki de en iyi çözüm yolu karbonat karışımıyla ellerinizi temizlemektir. Burada birçok kokuyu çıkarma adına tercih ettiğimiz karbonat önemli rol oynar. İçeriğindeki bileşenlerin balık yağına bağlanarak etkisiz kılması söz konusudur. Ayıca koku ve lekeleri giderme adına da kullanımı kolaydır. Bir kap içerisine azıcık su ekledikten sonra karbonatı dökün. Bir macun kıvamına geldikten sonra da ellerinizi birkaç dakika boyunca bu karışım içerisinde ovmaya başlayın. Ne kadar uzun süre bu karışımla vakit geçirirseniz çok daha iyi olur. Sonrasında ellerinizi suyla yıkayarak kokunun gittiğini anlayabilirsiniz.

Limonlu Sirke Karışımı

Halihazırda balık kokusu nasıl geçer yöntemlerinde limonlu sirkenin etkisi de vardır. Çünkü limonun içerisindeki asit ve sirkenin içindeki ağır kokusu burada çözümler sunar. Yine aynı şekilde bu iki ürünü bir kapta karıştırıp ellerinizi ovabilirsiniz. Doğrudan limonu elinizde gezdirerek de işlemi yapabilirsiniz.

Diş Macunuyla Balık Kokusuna Elveda

Eğer çok daha farklı bir çözüm isterseniz diş macununu da kullanabilirsiniz. Burada ekstra farklı bir koku olmaması adına bu yöntemi deneyebilirsiniz. Çünkü diğerlerinde karbonat, sirke, limon bir nebze de olsa kokusunu bırakır. Ancak sabunlu suyla ellerinizi güzelce yıkadıktan sonra azıcık diş macunuyla ovalayın. Sonrasında hiçbir koku olmadan feraha kavuşabilirsiniz.

Balık Kokusu Nasıl Geçer Çözümleri

Bunların haricinde bebek mendilleri ile de kokudan kurtulmak mümkündür. Söz konusu bu ürünleri farklı yerlerdeki kokuları çıkartma adına da kullanabilirsiniz. Keskin olan balık kokusu adına en etkili yöntemler bunlar olurken paslanmaz çelikten malzemelerde yine kokuyu giderir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir