Balık İntihar Etmiş Olamaz Mı?

Oltaları alıp kıyıya geldiğimizde aklımda hemen balık intihar etmiş olamaz mı sorusu belirdi. Bir süre sonra bunu yaşayacak olmaktan korktum. Toplamda beş kişi, herkesin hazırlıkları tamam ve işte başlıyoruz. Oltalar denize ve bekleyiş zamanı şimdi. Beklerken düşünüyor insan. Hem kendisini hem de kendisinin de içerisinde olduğu tüm evreni. Sen hiç balık tutmaya gittin mi arkadaşlarınla? Gidemezsin bence. Çünkü sen merhametli bir arkadaşa benziyorsun. Asla eline değdirmezsin bu katil silahı oltayı.

Balıkların Kararı

Uzun bir müddet bekledikten sonra bir ses. Bir arkadaşın bağırışlarına eşlik ediyor diğerleri. Oltaya bir balık takıldığını söylüyor heyecanla. Şimdi de bunun üzerine başladım düşünmeye. Belki de oltaya takılmamıştır, olamaz mı? Bir balık intihar etmiş olabilir mi? Evet, bu kahrolası dünya hayatından bıkmıştır belki. Denizin içerisindeki yalancı balıklardan sıkıldı bence. Sonrasında da kafasına koydu intiharı. Bununla birlikte arkasında bir mektup bıraktığını sanmıyorum. En fazla evden çıkarken güzelce sarılmıştır ailesine. Ancak kimseye dememiş tabi intihar edeceğini. Her gün büyük balıklardan kaçmak için çektiği çilelerden usanmıştır. Sonrasında da kafasına koyduysa eğer ki balıklar kafasına koyduğunu yapar, intiharı başardı. Ayrıca ne de güzel bir ölüm bu. Bize de mesaj mı veriyor sence?

Balık İntihar Etmiş Ahali!

Bir anda avazım çıktığı kadar bağırmaya başladım. Herkesin gözü bende olunca da bir garip hal yaşadım. Herkese inat, balık intihar etmiş ahali, diyordum. Sonrasında sesimi biraz daha kısık hale getirdim. Ardından usulce durdum tepkilere bakarak. Ancak yine de içimden söylenmeye başladım. Çünkü bir insanın intihar etmesinden farkı neydi ki? Bir insanın intiharı gazetelerde haber oluyor. Ardından televizyonlarda varsa videoları oynuyor. Aile üyeleri çıkıp çok güzel bir insandı filan diyor. Birçok kişinin katıldığı cenaze törenleri düzenlenip dualar ediyoruz ardından. Evet, ama o balık ya dediğinizi duyar gibiyim. Balık intihar etmiş olabilir de sonucu aynı değil. Neden balık olmanın dezavantaj olduğuna inanıyorsunuz?

İntiharlar Bitmiyor!

Bu karanlık hayatın acısına dayanamamış bir balığı neden önemsiz görüyorsunuz? Kimdir size balıkların değersiz olduğunu fısıldayan kutsal güç? Hayır, asla kabul etmeyin beyefendiler… Balıklar bizim değerimiz. Sonuna kadar balıkçı olmanın verdiği özgüven ile titretin göğü. Hep bir ağızdan balıklar diye sloganlar atmanın zamanı değil mi? Hemen birimiz gidip balık görseli olan flama ayarlasın bize. Diğerleri de balıklarla ilgili pankartlar bulmalı. Haydi, balık intihar etmiş olsa da diğerlerine göz kulak olmak vazifemiz.

Kimliklerimizi bir kenara koyarak bu hayatın içerisindeki balıkları korumamız görevimiz. Kendini balık gibi hisseden tüm kesimlerin günlerini güzel hale getirmek de görevimiz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir