Balayı Tatili Planınız Nasıl Olmalı?

Nişan, evlilik, düğün hazırlıkları derken genelde çok geride kalan balayı tatili planınızı neye göre yapmalısınız? Balayında sizleri neyin beklediğini bilerek bunun cevabını daha kolay verirsiniz. Yalnızca romantik birkaç günlük kaçamaktan çok daha fazlası olan bu tatil evresinde tüm yorgunluğunuzu atmalısınız. Bununla birlikte salt fiziksel yorgunluktan bahsetmemiz söz konusu değildir. Ayrıca tüm düğün hazırlıkları sürecindeki gerginlik, stres ve endişelerin artık geride kaldığı bir süredir. Çiftlerin birbirini daha iyi tanıma adına da en iyi yerdir balayı. Peki, unutulmaz bir balayı anısı için nelere dikkat etmelisiniz?

Erken Balayı Tatili Planı

Düğün sürecine dahil olmadan önce mutlak surette balayı tatili planınızı ortaya koymalısınız. Hangi tarihler arasında nereye gideceğine karar verin. Bunu yaparken nasıl bir tatil istiyorum sorusuna yanıt arayın. Çünkü orman içerisinde bir tatil köyünde mümkün olabildiği gibi sahilde de balayı tatilinizi yapabilirsiniz. Ancak ne olursa olun işlemlerin erkenden hazırlanması da stres yapmanız önüne geçer.

Sakin Beldeler İdeal Mi?

Düğün hazırlıklarından önce yapacağınız erken balayı tatili seçimlerinde fikriniz farklı olabilir. Daha güzel ve kalabalık yerlerde kalma isteğiniz olur şüphesiz. Ancak size tavsiyemiz bu planınızı gözden geçirmeniz. Çünkü düğünün yorucu tempoda olmasıyla insan, daha sakin ve huzurlu bir arayış içerisine girer. Özellikle insanların olmadığı bölgelerde kalmak çok daha ideal haline gelir. Bununla birlikte baş başka kalma oranını artırma adına da bunu tercih etmelisiniz. Ayrıca hem romantik hem de güzel bir anı olması için huzurlu bir tatil şarttır. Bunu sağlama adına da sakin beldeler her zaman için ilk tercihlerdir.

Balayı Tatili Bavulları

Elbette ki bavul hazırlıkları ve eşyaların tamamını yanınıza alma isteği olabilir. Hepsine ihtiyacım var, düşüncesine sahip olmanız çok normaldir. Ancak çiftlerin en çok pişmanlık yaşadığı konuların başında fazla eşyalar gelir. Gerekli gereksiz tüm eşyalarınızı yanınıza alarak tatili zor hale getirmeyin. Nereye gideceğinizi ve neler yapacağınıza karar verin. Sonrasında yalnızca ona uygun eşyalarınızı, giyim ürünlerinizi ve gerekli malzemeleri alın. Ardından çok daha rahat ve keyifli bir tatile merhaba diyebilirsiniz.

Ulaşım Planlaması

Araç kullanımı ve hangi araçla gideceğinizde yine önemli bir başka durumdur. Toplu ulaşım kullanımı da söz konusudur. Ancak burada önceden biletlerin alınması ve rotanın oluşturulması lazımdır. Bilhassa çok zahmetli yolculuklar sonucunda varılacak bölgeler için ulaşım planlaması hayati öneme sahiptir. Sinirlerinizin bozulmaması ve tadınızın kaçmaması adına buna dikkat etmelisiniz. Doyasıya gezi keşfi yapma imkanı verecek bir seçim yapabilirsiniz. Farklı bir rota ile kalıcı anılar biriktirebilirsiniz.

Balayı Tatili Evleri

Otel tarzı yerler yerine villa ya da ev kiralama fikri çok daha caziptir. Özellikle baş başa vakit geçirme adına butik otellerde tekli ev imkanları vardır. Hem konforu yeterli olan bu yapılar içerisinde daha rahat olabilirsiniz. Bu sayede balayı tatili için güzel hatıralar ortaya çıkarabilir, keyifli günler geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bir dinlenme fırsatı olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Sonrasında ise birlikte yapacağınız çeşitli aktivitelerle kusursuza yakın bir dönem geçirmeniz mümkün hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir