Ayva Çekirdeği Cilt Güzelleştirir

Kafkasya kökenli olmasının yanı sıra tüketimi bir hayli fazla olan ayva çekirdeği cilt özelinde çok yararlıdır. Eğer evinize ayva alırsanız asla çekirdeklerini atmayın. Ege ve Marmara Bölgesi ürünü olurken sarı rengi ve tüylü yapısıyla dikkat çeker. Kuru ve sert olduğu için yemesi her ne kadar zor olsa da tonik etkisi söz konusudur. Ekşi olan bu meyvenin çekirdeklerini kullanarak tonik yapabilirsiniz. Sivilcelerin yok olması ve cildin daha nemli olmasını beraberinde getirir. Ayrıca göz altı morluklarına sahipseniz ayva çekirdeği tonik tarifi tam size uygun. Maske olarak da yapabileceğiniz bu meyvenin çekirdeği birçok işlem sonucunda uygulayabilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Cilt Maskesi

Son derece kolay bir şekilde ayvanın içerisindeki çekirdekleri çıkarın. Bir yemek kaşığı çekirdek için yarım çay bardağı su kullanabilirsiniz. Buradaki oran dengesi bu olurken elinizdeki çekirdeklere göre suyu ayarlayabilirsiniz. Suyun ılık olması önemlidir ve ilave ettikten sonra iki gün boyunca bekleyin. Bu süre zarfında çekirdekle suyun karışımıyla ortaya jel kıvamında bir ürün çıkar. Sonrasında cildinize uygulayarak 20 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Ayça çekirdeği cilt işlemlerini günlük olarak yapabilir, ılık suyla durulama işlemiyle sonlandırabilirsiniz. Böylelikle cildinizi daha güzel hale getirirken sorunları da doğal yolla çözmüş olursunuz. Peki, ayva çekirdeğinin cilde yararları nelerdir?

Ayva Çekirdeği Ciltte Neler Sağlar?

  • Ciltte bulunan fazla yağı almasıyla birlikte bir denge oluşumu sağlar.
  • Cilt lekelerini sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırır.
  • Var olan pürüzleri giderirken daha temiz bir yüz sunar.
  • Antioksidan yapılı olduğu için cilt hücrelerinin yenilenmesini de mümkün kılar.
  • Yaşlılık açısından baktığımızda kırışıkları birkaç kullanımla ortadan kaldırdığını görebilirsiniz.
  • Nem ihtiyacını karşılarken kuru cilde sahipseniz mutlaka denemelisiniz.
  • Parlak bir cilt görünümü açısından da en iyi doğal tonik maskelerdendir.
  • Yüz bölgesi sarkmalarını engellemek adına da kullanabilir, cildinizi toparlayabilirsiniz.
  • Farklı kozmetik ürünlerin neden olduğu gözeneklerdeki kir durumlarını temizler.
  • Daha sıkı ve temiz gözeneklerin oluşmasında yararlıdır.

Ayva Çekirdeğinden Güzelliğe

Olgunlaşmış ayvaların çekirdekleri çok daha iyi sonuçlar verirken hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sivilce ve lekeleri gidermenin yanı sıra güzelliği birkaç haftalık kullanımla ortaya çıkarır. Burada önemli olan husus ise birkaç işlemin neticesinde bırakmamaktadır. Düzenli bir şekilde kullandığınız taktirde etkisini görebilirsiniz. Ayrıca yoğun bir şekilde masajla yedirerek cildinize sürmeyi de unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir