Aynı Evde Yaşayan Sevgili Kuralları

Uzun yıllardır birlikte olmanın verdiği güvenle aynı evde yaşayacak sevgili kuralları nelerdir? Bir anda her şeyin berbat hale gelmemesi adına tavsiyelere kulak vermeniz gerekir. Çünkü her ne kadar uzun süreli bir ilişki olsa da aynı evi paylaşmak bambaşka bir durumdur. Tüm alışkanlıklarınızı görecek ve bilmediğiniz her şeyin farkına varacaksınız. Aynı evde olmanın verdiği huzur ve mutluluğu yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte tam anlamıyla bir hayal kırıklığı veya fiyasko olması da muhtemeldir. Tüm açılardan baktığımız aynı evde yaşayan sevgili kurallarını sizler için listeledik.

Ne Olursa Olsun İletişim Farkındalığı

Evde devamlı birlikte olmanın getirdiği sorunlar büyür. Bununla birlikte evlenmeyi düşündüğünüz insanla olan sorunlarınızı iletişim yoluyla çözmelisiniz. Eğer hataları ya da hoşlanmadığınız ev içi davranışları varsa mutlaka söylemelisiniz. Her günü birlikte geçirdikten sonra yatağa huzursuz yatmanın tarifi yoktur. Bu acı dolu olayı her gün yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Doğru iletişimle nazik ve anlayışlı bir şekilde düşüncelerinizi ortaya koyun.

Aynı Evde Sevgili Kuralları

Eğer ortak noktalar bulursanız aynı evde yaşamanın verdiği haz büyük olur. Birlikte hobiler edinebilir ya da programlar yapabilirsiniz. Film izleme veya kitap okumaya yönelik planlarınızı iletişimle ortaya koyun. Eğer aynı evin içerisinde farklı noktalarda hayatınızı geçiriyorsanız büyük bir problem var, demektir.

Fikirlere Saygı Faktörü

Elbette ki iki farklı insanın her konuda anlaşması söz konusu değildir. Tüm konularda sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler aynı olamaz. Bunun bilincinde olarak hareket etmeniz aynı evde yaşayan sevgili kuralları açısından önem taşır. Karşı tarafın düşüncelere saygı göstermeniz de en az ilişkinizin doğru rayda devam etmesi kadar değerlidir.

Aynı Evde Güven Verme

Aynı evde yaşama kararı aslında birçok açıdan veriler sunar. Bunların başında güven duymanın getirdiği bir eylemdir. Mutlak surette çiftler arasındaki güvenin en üst noktada olması lazımdır. En ufak bir şüpheyle tüm bağlar sarsılır. Birbirinize duyduğunuz güveni de en iyi şekilde aynı evde yaşayarak test edebilirsiniz. Eğer mutluluk gelmiyorsa bir türlü mutlaka ya saygı ya da güven eksikliği vardır. Bunların olması ise devam edemeyeceğiniz bir ilişki bırakır geride.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir