Aşk Arayışlarına Bitkisel Çözüm Yolları

Herkesin talep edebileceği tutkulu aşk arayışlarına bitkisel çözüm yolları vardır. Her ne kadar bilimsel destekli astroloji, ortaya koyduğu kehanet sistemiyle öncülük etse de bitkisel yağların etkisi ortaya çıktı. İnsanların hem psikolojik hem de fizyolojik olarak hazır olmasını sağlayacak bu yağlar sayesinde aşk, imkânsız olmaktan çıkıyor. Duyguları harekete geçirme adına aromaterapi biliminden yararlanmanın zamanı geldi, diyenlere güzel bir derleme hazırladık. Peki, aşk için bitkisel yol nasıl söz konusu olacak?

Hormonları Etkileyen Bitkisel Yağlar

Bitkilerden elde edilen kökler, yapraklar ve hatta çiçeklerin damıtılması sonucunda çeşitli yağlar ortaya çıkar. Bu yağların kullanımıyla insan yaşamı daha kaliteli hale gelirken aynı zamanda farklı etkileri de var. Çiftler arasındaki bağların kuvvetlendirilmesi veya yalnız insanların birbirini olan etkisini oluşturma adına çeşitli çabaları vardır. Halihazırda vücut özelinde hormonların salgılanmasında kokuların etkili olduğu bilinmektedir. Uyarıcı etkiye sahip olan çeşitli kokular sayesinde yakınlaşmalar söz konusudur. Bununla birlikte pozitif ilişki anlamında da aromaterapi, önemli bir noktada duruyor.

Var olan çalışmalara bakıldığında beyin içinde bulunan limbik sistemi, duyguların kontrol edildiği alandır. Bu sistemi etkileyen ve aşk, sevgi benzeri motivasyonları ortaya çıkaran yağlar vardır. Hem sevgi hem de sadakat duygusuyla yaklaşılan aşk hormonu ise çiftler arasında yapı taşı görevindedir. Bilimsel olarak ifade edersek oksitosin hormonu ile aşk arayışlarına bitkisel çözüm sunuyor. Bu hormonun salgılanmasının teşvik edilmesi söz konusu olurken yönetme becerisi de ardır. Bazı uçucu yağların hormon dengesi oluşturduğu ve aşka etkisinin bulunabileceği bilgiler arasında çokça geçiyor. Peki, aşk arayışlarına bitkisel çözüm sunan yağlar hangileri?

Misk Adaçayı Uçucu Yağı Etkileri

Aşkın ortaya çıkabilmesi adına stres ve baskı azalmalıdır. Bunun sağlanması noktasında adaçayı uçucu yağı etkilidir. Bu sayede oksitosin hormonu iyi bir seviyeye geleceği için kişinin sevgi duyma ihtimali yükselir. Aşkın daha kısa sürede ve daha sağlam oluşmasını da sağlıyor, diyebiliriz.

Aşka Dair Uçucu Yağlar

Aşkın ihtiyaç duyduğu tüm kaygı ve endişelerin giderilmesinde bir diğer etkili olan bitkisel çözüm lavanta yağıdır. Ayrıca coşku duygusunun ortaya çıkması adına Ylang Ylang uçucu yağı da kullanılabilir. Depresyon gibi durumlara karşı da etkisi oldukça yüksektir. Afrodizyak etkiye sahip olan gül uçucu yağı ise kolay yoldan aşkın bulunmasını sağlar.  Peki, aşk getiren bu uçucu yağlar nasıl kullanılır?

Bitkisel Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?

Doğrudan cilt ile temas ettirilmemesi gereken bu uçucu yağlar, son derece hassas bir yapıdadır. Bundan dolayı koklanması da önerilmez. Etkilerinin görülebilmesi için ise masaj yağının içerisine birkaç damla konularak kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir