Aşk Acısı Nasıl Geçer? Çözüm Önerileri

aşk acısı nasıl geçer

Uzun ilişkiler sonrasında aşk acısı nasıl geçer sorusu büyük önemdedir. Çünkü severek devam eden ilişkileri bitirmek o kadar da kolay olmaz. Sonrasında kişinin yalnız başına devam edebilmesi de birçok açıdan zordur. Ancak doğru hamleleri yapmasıyla daha hızlı bir toparlanma süreci ortaya çıkar. Ayrılık sonuçlanan ilişkiniz sonrasında kendinizi hızla toparlamak için atacağınız adımları derledik.

Güçlü Kişilik Algısı

Kişinin başlı başına kendisi tek başına güçlüdür, algısı üzerinden hayatınızı inşa edin. Çünkü her ne olursa olsun yeniden başlamak adına kendinize ihtiyacınız var. Başkaları olmadan da ayağa kalkabilmek ve ben de varım, diyebilmek mümkün. Ardından işleri tekrar eski düzenine sokma adına yapacaklarınızı listeleyebilirsiniz. Kendi değerinizi bilirseniz çok daha sağlam dostluklar ve ilişkiler yaşarsınız. Aksi durumda ise başkalarına bağlı yaşamak her ayrılık sonrasında aşk acısını çok daha artırır.

Yas Tutma Dönemi

Kişinin aşk acısı çekerken hiçbir şey olmamış gibi yapması söz konusu değildir. Ancak her şey bitmiş, algısı da elbette ki doğru olmayacaktır. Her ne kadar harika ve güzel giden bir ilişki son bulmuş olsa da duygularınıza yenik düşmeyin. Sadece size ait olan hayatınızı tekrar yaşamaya başlayın. Bunu yapmak adına da bir süre yas tutabilirsiniz. Eskiyi özlemek ya da hatırlamak yanlış değildir. Güzel anılarınızı düşünerek mutlu olabilirsiniz. Bununla birlikte bu süre çok uzun sürmemeli. Acınızı yaşadıktan sonra yeniden yola çıkarak devam etmelisiniz. Duygularınızı ise her zaman olduğundan da daha çok haykırın ve bu enerjiyle artık hislerinizi açığa çıkarın.

Meşguliyet Zamanı

Mutlaka kişinin aşk acısı sürecinde meşgul olması gerekir. Burada hem zihinsel hem de bedensel bir yorgunluktan bahsediyoruz. Herhangi bir kursa başlayabilir veya iş hayatına dahil olabilirsiniz. Bir hobi edinmek de iyi fikirdir bu süreçte. Bunları yaparak kalbinizi daha hızlı bir şekilde iyileştirebilirsiniz. Eskiyi düşünmenize asla fırsat vermeyin. Çünkü her boş anınızda mutlaka eski hatıralar gözünüzün önüne gelecek ve sizi etkileyecek. Kendi başınıza kaldığınız süreleri de mutlaka azaltmalı ve dışarıya çıkmalısınız. Hatta kısa süreli gezi planlarına dahil olabilirsiniz.

Mutlu İnsanlar Aşk Acısı Geçirir

Daha eğlenceli ve mutlu insanlarla geçirdiğiniz süreyi fazla hale getirmelisiniz. Bununla birlikte çizgi roman okuyabilir, komedi dizilerine başlayabilirsiniz. Ayrıca pozitif kalarak da gülümseyen insanların aşk acısı daha hızlı geçer. Bunlara dikkat ederek gününüzü programlayın ve mutlaka hafta sonu eğlencelerine dahil olun.

Aşk Acısı Yalanları

Asla kendinizi yalancı bir mutluluk içerisine dahil etmeyin. Ancak bu durum devamlı üzgün, mutsuz olmanız anlamına da gelmiyor. Sizi gerçekten iyi yapacak uğraşılar bularak dostlarınıza vakit ayırın. Böylelikle gerçek ve doğal bir şekilde aşk acısı geride kalır. Ayrıca bekarlık ile ilgili olumlu düşünmeye çalışarak da hayatın tadına varabilirsiniz. Büyük planlar yapmanıza ya da devamlı geleceğe dair stresli düşüncelere dalmanıza gerek olmadığını görün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir