Allah Olmaya Karar Veren İnsancıklar

Her geçen gün artıyor Allah olmaya karar veren insancıklar. Farklı nedenlere sahip değil hiçbiri. Hepsinin öz amacı ve gerçek isteği yargılama hevesi. Başka bir şeyden değil sahiden, sadece bu. İnsanları bir şekilde hizaya sokarak daha mutlu bir toplum ve hatta dünya arzusu içerisindeler. Ayrıca birçoğu da bunu kutsal görev bilinci içerisinde yapıyor. Bununla birlikte sert bakışlı yüz ifadeleri de ne kadar ciddi olduklarını gösteriyor. Ancak yine de beni bir gülme tutuyor bu insancıklar karşısında. Allah olmak o kadar da kolay değil çünkü. Bir düşünsene sahip olduklarını. Bunlara sahip olmak için epey bir gücün olması gerek diye düşünmeden yapamıyorum. O kadar güçlü olduklarını da sanmıyorum. Sence var mıdır öyle bir güçleri gerçekten. Bence biraz düşün bunu ya da hiç düşünmeden cevap ver. Asla diyorum sana ben. Hepsinin yüzüne bakınca sadece Allah olmaya karar veren insancıklar görüyorum ben. Gerisi ise boş laf.

Sen De İnsancıklar Arasında Mısın?

İnsanların giderek acımasız olmaya başlamasının nedenlerini arıyorum günlerdir. Ancak yine de doğru dürüst bir yanıt yok, bulamıyorum. Ayrıca sana da sormaya çekiniyorum. Çünkü sen de onlar gibi olmaya karar verdiysen diye düşünüyorum geceleri. Sakın Allah olmaya çalışma, olur mu? Bir anda herkesi yargılamak ya da peşin hüküm sonucu insanları kara cehenneme göndermek… Bunlar bizim işimiz değil, anlasana. Bağırmak istiyorum gece saatlerinde balkonun en ucuna kadar gelip. Anlasa ya insancıklar benden çıkan sözleri. Hiç mi kulak vermezler bunlar benim gibi doğru söyleyen bir insana.  Peki, bu ses nereden geliyor diyenleri duymadan nasıl yaşarlar?

Yargılama Sorunsalı

Her insanın yaptıkları vardır dünya hayatı boyunca. Neyi, neden yaptığını sorup hemen pişman olmasını bekliyor insancıklar. Çünkü bağışlanma onlardan geliyor yine onlara göre. Hepsi Allah olmanın hakkını veriyor diyeceğim ama bir gülme geliyor sonrasında. İnsanların yaptıklarından pişmanlık duymalarını dört gözle bekliyorlar. Sonrasında da üzüntü ve keder talepleri var. Ardından ise bir süre acı çekmek gerekiyor. Böylelikle daha iyi insan olmaya adım atıyorsun. Düşüncelerden vazgeçmek ya da farklı inançlara yönelmek bu kadar kötü mü? Senin gibi düşünmeye başlamış bir insandan özür beklemek vahşice değil mi? Sana geri dönüş yapan insanı hala sorgulamak en hafif tabirle nedir sence?

Cehennemlik İnsancıklar Alemi

Tek bir soru bile sormasınlar istiyorum ben. Gözlerimin içine bile bakmasın hiçbiri. Onlara dönen bir insandan artık intikam almaya çalışmasınlar. Ancak insancıklar anlamıyor bunu. Çünkü her gelen kişinin gözlerindeki damlayı görme talepleri var. Ayrıca verdikleri mücadelenin gereği zafer duygusunu istiyorlar. Sonrasında da her şey normal kalmalı onlara göre. Hiç de mümkün değil bunlar. Tek bir soru olmasın, diyorum anlasana. Herkesi yargılayıp azarlayıp kötüleyip yaşamak niye? Allah olmaya karar veren insancıklar ölmeyeceklerini mi düşünüyorlar? Bunun cevabı bende yok ama öldükten sonra onlara kocaman bir azap var. Halihazırda söyledikleri koca cehennem içerisinde kendilerine de yer var. Neden olduğunu anlamak kolay da yine de vazgeçmiyor insan inadından. Büyülenmiş bir görev ya da vazife algısına sahip insanlar kolay inanmıyor. Sonu kötü bitecek bir filmin kahramanı olmak neye yarar?

One Reply to “Allah Olmaya Karar Veren İnsancıklar”

  1. Biz insanlar yargılamayı severiz. Bizim olmayan herşeyi yargılarız çünkü mutlu değiliz başkasının mutluluğu bizi çileden çıkarır. Ama o insanın neler çektiğini bilmeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir