Aldatan Sevgili Affedilir Mi?

aldatan sevgili affedilir mi

İlişkinin bir tarafı aldatan sevgili konumuna gelirse affedilir mi acaba sorusu hemen gündemdeki yerini alıyor. Belki de kişinin yaşayabileceği en kötü ve dramatik olaylardan olan aldatılma basite indirgenemez. Büyük bir sevgi beslediğiniz kişinin size sadık olmaması beraberinde travmatik durumlar getirir. Devamlı herkesten şüphe etme, endişe duyma, kaygıları üst noktada yaşama bir anda yerleşir. Sonrasında kişinin gündelik hayatında dahi sorunlar yaşamasına neden olur. Ardından profesyonel destek alınması dahi gerekebilir. Bununla birlikte ilişkilerde ayrılıklar olabilirken bazı durumlarda işleri yoluna koyma anlayışı da söz konusudur. Peki, aldatan sevgili affedilir mi sizce?

Aldatan Sevgiliye Bakış

Halihazırda buna dair bir cevap olmadığı gibi süresi de bulunmaz. Çünkü her insanın yaşadığı duygular değişken olmakla birlikte yapısı da farklıdır. Acı ya da ihanetin ne derece etkili olduğunu da bilemeyiz. Bazı ilişkilerde birkaç haftanın ardından yeniden birleşme görülebilir. Ancak bazıları ise hiçbir şekilde kabul etmeden kendi yolunu çizer. Peki, hangisi doğru sizce?

Aldatan Sevgili Sorunu

Böyle bir durumun yaşanması halinde hiçbir zaman net bir şekilde ortadan kalkmayacağı bir gerçektir. Ne olursa olsun kişilerin bunu unutması söz konusu değildir. Olası ilk kavgada akla gelir, ilk sorunda kişinin dilinden dökülür. Ayrıca her daim kişiye olan güvensizlik de kendisini belli eder. Bundan dolayı kurtulma ya da geride bırakmaya dair bir süreç yoktur. Ancak aldatma acısı ya da şokunu devam etmek mümkündür. Tarafların birbiriyle bu konuda konuşması ve dürüstlük çerçevesinde davranması şarttır.

Aldatma Olayı Nasıl Affedilir?

Kişinin böyle ihaneti affetmesi söz konusu olmasa da her iki tarafın dürüst davranmasıyla sorunu aşmak ihtimal dahilindedir. Öncelikli olarak aldatan kişinin istekli ve şartsız olması gerekir. Ardından pişmanlık duyduğunu karşı tarafa hissettiren bir açıklamalar silsilesi yapması lazımdır.

Hatalı olan eşin iletişim ve şeffaflık noktasında her zaman toleranslı davranması da olmazsa olmazdır. Çünkü hatanın tekrarlanma ihtimali olduğu için hep “acaba” sorusu akla gelir. Neden aldattığına dair açıklamalar yapması da önemli bir eşiktir. Buna dair tüm alt sorunları birlikte çözmeye karar veren çiftler, yoluna devam eder. Ancak iyi bir iletişim ve şeffaflık ilkesinin bulunmaması aldatan sevgili imajını yok etmez. Bunun üstüne yapılacak her hareket de şüpheli konuma gelir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir