Akşam Saatlerinde Yemek Hataları

Zayıflama adına yaptıklarımızı bir anda silebilecek durumlar arasında yemek hataları gelir. Fit kalma adına tüm çabalarınızın boşa gitmemesi adına akşam saatlerinde dikkat etmelisiniz. Yapacağınız doğru hamleler sayesinde çok daha hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Ayrıca diyet yaparken bile en çok akşam saatlerinde program dışına çıktığı da açıktır. Bunun önüne geçme adına ise yapılacaklar listesi bulunur.

Hazır Paket Yemek Hataları

Tüm gün yaptığınız diyetin çöp olmaması adına hazır paketlerden uzak durmalısınız. Başta pizza ve lazanya olmak üzere hazır yemeklerle yapacağınız akşam yemeği keyifleri yanlıştır. Her ne kadar zahmetsiz olmasından ötürü cazip gelse de aşırı kalori içerir. Bununla birlikte yine şeker ürünlerini de akşam saatlerinde tüketme eğilimi fazladır. Bundan kaçınma adına da yine kendinizi kontrol etmelisiniz. Katkı madde ve tatlandırıcı bulunan cips ürünlerini de tüketmekten vazgeçmelisiniz. Ayrıca yemek ve yemek sonrası tüketmek istediklerinizi önceden planlayabilirsiniz. Bu sayede hiçbir yorgunluk bahanesine girmeden risk almazsanız.

Burada verebileceğimiz iki büyük öneri söz konusudur. Birincisi bir önceki akşam yemeği yaparak buzdolabına koymanız. Böylelikle geldiğinizde hemen ısıtarak ev yemeğini yiyebilirsiniz. Bunun haricinde hafta sonu tatillerinde daha fazla yemek yaparak buzluğa atabilirsiniz. Sonrasında hafta içi evden yorgun gelirseniz hemen çıkarıp ısıtabilirsiniz. Uzun saatlerini mutfakta geçirmek istemeyenler için pratik çözüm yollar bunlardır.

Televizyon İzleyerek Yemek Keyfi

Her ne kadar çok hoş gibi görünse de televizyon karşısında yapacağınız yemek keyifleri büyük tehdittir. Daha ziyade youtube kanalları izlenirken heyecanlı film ve dizilerinizi de takip edebilirsiniz. Ancak hızlı kilo alacağınızı da unutmayın. Mutlaka dikkatli ve yemek yerken bilinçli kalmaya çalışmalısınız. Böylelikle kişi, doyduğunu fark eder. Aksi durumda birkaç tabak yeseniz bile doygunluk bilincine sahip olmazsınız. Ardından ise midede şişkinlik ve halsizlik ortaya çıkar. Uzun vadeli düşündüğümüzde her gün bir miktar fazla yiyerek birkaç kilo almanıza neden olur bu durum. Tam anlamıyla bir kilo tuzağı olan televizyon izlerken yemek hataları asla yapmayacağınız listesinde olmalı.

Geç Uyumak

Heyecanlı bir film olmasıyla birlikte geç uyumaya alışmak beraberinde gelir. Ancak her gece, geç saatlere kadar oturmakla kilo alacağınızı bilmelisiniz. Sadece yemek değil, uyumamak da bir kilo sorunudur. Obezite teşviği olan bu durum, metabolizmayı yavaşlatır. Bununla birlikte sindirim açısından olumsuz gelişmesi olur. Eğer yorulmadığınız için uyumuyorsanız hemen kitap okuyabilirsiniz. Çünkü kitabın yorucu etkisi oldukça fazladır. Ayrıca derin uyku adına da kitap en iyi seçim olur.

Gece Saatlerinde Yemek

Bir anda gece vakti yemek hataları yapmanızla vücudunuz allak bullak olur. Zorlukla sindirmeye çalıştığı yiyeceklerin katı ürünler olması ise işi daha da imkansız hale getirir. Özellikle ekmek arası ürünlerin daha fazla tüketildiğini söylemek de yanlış olmaz. Böyle bir durumda da sağlık açısından riskli gelişmeler yaşanırken obeziteye davetiyedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir