Ahmet Kural Yakalandı! Tümör Hastalığı Nedir?

ahmet kural sanabanabilgi

Ünlü oyuncu Ahmet Kural ameliyat masasına yatarken hastalığı olan Osteoid Ostemeoma nedir? Bir anda aramalarda popüler haline gelen bu hastalığın nedenleri ve belirtileri hakkında detayları konuşalım. Halihazırda son yıllarda çokça görülmesinden ötürü merak edilen Osteoid ostemeoma bir çeşit iyi huylu tümördür. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülme olasılığı vardır. Bununla birlikte kalça ve diz bölgelerinde ortaya çıktığı gibi ağrılar yaşatır.

Osteoid Ostemeoma Hakkında

Erkeklerde çok daha yüksek oranla ortaya çıkan bu hastalığı son olarak Ahmet Kural yaşadı. Ayrıca son derece ağrı ve sızı durumları oluşabilirken riskli olmayan bir ameliyata sahiptir. Başta kaval kemiği olmak üzere uyluk bölümü veya kol kemiğinde görülebilir. Ancak vücutta yayılma özelliği olmadığından ötürü korkutucu değildir. Buna karşın yine de yeni bir kemik oluşumuna neden olur. Böyle bir durumun olmaması adına müdahale şarttır.

Genellikle iyi huylu kanser tanımına uyarken ilk ve en önemli belirtisi ise geçmek bilmeyen sert ağrılardır. Şiddetli ağrılar neticesinde ortaya çıkarken gün içerisinde hareket yapmak bile zor hale gelir. Ayrıca kas bölgelerinde kasılmalar çok sık yaşanır. Kişinin yürümesi dahi zorlanır.

Çocuklarda Nasıl Olur?

Çocuklarda görülmesi sık olan bu hastalıkla ilgili ağrılar, gün geçtikçe artar. Ayrıca parmak ucunda yürümeye alışkanlık kazanır. Bunun nedeni ise bu şekilde yürümesiyle ağrının azalmasıdır. Söz konusu rahatsızlıkla ilgili üç farklı tedavi durumu vardır.

Ahmet Kural Nasıl Tedavi Oldu?

İlaç tedavisi ilk aşama olurken uzman hekimlerin kontrolünde gerçekleşir. Bunun haricinde cerrahi yöntemle Ahmet Kural gibi tedavi olma ihtimali vardır. Ayrıca radyofrekans ablasyonu ile de kemik tümörü rahatsızlığından kurtulmak söz konusudur.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir