Adil Yargılama Başlıyor Azizim / Muhammed Murat

adil yargılama

Artık söz sırası bize geçince adil yargılama başlıyor. Sokakta yürüyen iyi insanları görünce çoğunuz içinizde güldü. Sonrasında alaycı konuşmalar kovaladı birbirini. Çünkü sevmediğiniz gibi mantıklı da bulmadınız iyilik yapmayı. İnsanlara koşmayı enayilik sandınız belki de. Bununla birlikte boş bir heves uğruna yılların geçmesi olarak yorumladınız o küçük beyninizle. Artık bitti hepsi ve şimdi adil yargılama başlıyor azizim.

Özür Dileme Manifestomuz

Sizin gibi insanları yargılamak da bize kaldı. Daima çıkarınıza bakıp keyif sürmenin bedelini ödemenizi istiyoruz. Her zaman kendinizi düşünmenin bir cezası olmasını bekliyoruz. Her geçen gün azalan iyilikler karşısında kötülerin kazanmasını da reddediyoruz. Ancak öncesinde daha önemli bir görevimiz var. Biz, iyiler olarak içimizden çıkıp bizlere doğruyu gösterenlere acımasız davrandık. Size karşı bizleri bir arada tutmaya çalışan iyileri hep kötü gördük. Nifak sokmaya çalışan hainler olarak değerlendirdik. Şimdi, burada tüm insanlığın gözleri önünde hepsinden özür diliyoruz. Ayrıca bizleri bağışlamaları için o güzel insanlara yalvarıyoruz. Tüm iyilik sevdalıları hem fikir ki bu konuda çok pişmanız. Onlara yaptığımız tüm kötü muamele ve davranışları geri çekiyoruz. Hiçbir zaman unutmayacakları bir ödül de vermeye hazırız.

Adil Yargılama Pişmanlık Sunmaz

Bizi zavallı insanlar görüp üzerimize basıp geçtiniz. Kötülük yapmayı zamanın koşulu saydığınız için sizlere cezamız büyük. Her ne kadar adil yargılama nedir ve nasıl yapılır sorularına cevap veremesek de sizleri ölmekten beter edeceğiz. Çünkü karşı konulmaz bir öfkeyle saldırdınız iyilik meleklerine. Fakir insanlara yardım edenleri kınayıp alaya aldınız. Ardından mendil satan çocuğun elini silen teyzeleri suçlarınızla yok ettiniz. Açlıkla boğuşan insanlara bakmadan her gün et yediniz. Tüm iş imkanlarını çocuklarınıza verip bizleri fabrikalara, tarlalara mahkum ettiniz. Tüm bunları yaparken de en ufak bir vicdan hissi yaşamayanlar acıya mahkumdur.

Doktor, avukat, mühendis demeden insanlara yaptığınız tüm haksızlıklar karşısında iyiler artık birleşti. Kötü olduğunu bildiğimiz herkesin mağarasından çıkarıp …. Hayır, mağaraya değil, fil dişi kulesinden getirip acıya boğmak, bizim görevimiz. Yerli yersiz yaptığınız şakalar yüzünden intiharın eşiğine gelen iyilerle bir olamazsınız. Ayrıca tüm bunlarla birlikte sizi her daim bizden gösteren düşünürleri, fikir adamlarını da mahkum ediyoruz. Onların yeri de sizin gibilerin yanı olacak. Bizleri yazdıkları yazılarla ve televizyonlarda söyledikleri hayali laflarla uyuttu hepsi. Hiçbir zaman inanmamamız gerekenleri o kadar çok benimsedik ki yalnızlaştık. Sizleri bize yakın gibi gösterenleri de affetmiyoruz. Bizlerin kurduğu yüce mahkeme huzurunda sizlere söz de vermiyoruz. Ancak sadece bir kez olsun af dilemenizi de beklemiyoruz. Şimdi adil yargılama sonucunda ortaya çıkan karar gereği acıya doğru yürüyün…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir