7 Kilo Verdiren İngiliz Diyeti Nedir?

ingiliz diyeti

Kısa süre içerisinde sağlıklı bir zayıflama isteyenler için İngiliz diyeti ideal olurken sebze-meyve ağırlıklı beslenme ilk sırada geliyor. Yaklaşık 20 gün içerisinde 7 kiloya kadar vermek isterseniz yazımızı okumaya devam edin.

İngiliz Diyetine Başlayın!

Halihazırda son günlerde popüler olması ve devamlı diyet programlarında karşımıza çıkmasıyla bilinen İngiliz diyeti nasıl yapılır sorusunun bilinmesi lazımdır. Bazı püf noktaları bulunurken vücut için sağlıksız durumların oluşmaması adına dikkatli olmalısınız. 20 günlük bir süreci ifade ederken sonraki uygulaması için ise minimum 6 ay beklemelisiniz. Çünkü aralıksız ve sık bir şekilde uygulanabilmesi söz konusu değildir. Bununla birlikte en önemli unsurlardan bir diğeri de vücudun temizlenmesiyle başlaması gelir. Ayrıca diyetin ilk iki günlük zamanında yalnızca sıvı alımı olur. Bunun dışında herhangi bir besin alınmamasıyla vücut temizlenmiş olur. Bu sürede alınabilecek içecekler 1-2 litre kadar süt, 1 bardak domates suyu ya da aralıklarla su içme gelir. Sonrasında ise süreçle birlikte ilerleme sağlarsınız. Peki, diyette hangi ürünler yasaklıdır?

Diyette Yasaklı Listesi

 

  • Diyet boyunca şekerli ve tatlı gıdaların alımı yasaktır.
  • Beyaz undan yapılmış ürünlerin tüketilmesi de söz konusu değildir.
  • Patates yemekleri hiçbir şekilde diyet içerisinde yoktur.
  • Makarna ve benzeri gıdaların alınmadan tamamlanması gerekir.

İngiliz Diyeti Besinleri

  • Diyet boyunca havuç, pancar, kereviz, pırasa, soğan, biber, patlıcan, kabak, lahana, marul, taze fasulye, salatalık gibi sebzelerin kullanımı serbesttir.
  • Tahıllar kategorisinden buğday ve yulaf takviyeleri alabilirsiniz.
  • Meyve olarak ise kivi, elma, muz, üzüm ve ananas tüketimini tavsiye ederiz.

İngilizlerin Diyetinde Detaylar

Diyet, protein ve sebze-meyve sıralamasına göre devam eder. Bu kapsamda bir gün protein ağırlıklı beslendikten sonra diğer gün sebze tüketmelisiniz. Bu dengenin üç hafta boyunca korunması sonrasında 7 kilo ve hatta çok daha fazla bir kilo kaybının olacağı unutulmamalıdır. Ayrıca önemli olan diğer husus zamanında ve uygun beslenmeyi yakalamak olacaktır. Öğünler arasında atlama yapmanız büyük bir yanlış olur. Öğünlerde porsiyon miktarının çoğaltılması da İngiliz Diyeti açısından hiçbir şekilde uygun değildir. Şüphesiz ki gezi yürüyüş planları yaparak bu diyeti daha verimli hale getirebilirsiniz. Sporla daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyeceğinizden şüpheniz olmasın.

Protein Günü İngiliz Diyeti

1 bardak şekersiz çay ya da kahve ile güne başlarsınız. Sonrasında kahvaltı için 1 dilim kepekli ekmek ve 1 haşlanmış yumurta bulunur. İsteğe bağlı olan peynir ise mutlak surette yağsız olur. Bununla birlikte istenmesi durumunda yumurtayı ikiye çıkarabilirsiniz. Ardından öğle vaktinde 1 dilim kepekli ekmek yanında ızgara tavuk veya balık hazırlayabilirsiniz. Ara öğünlerde sıvı alımı önemli olup süt, ayran ya da çay-kahve tercihlerinde bulunabilirsiniz. Akşam yemeğinde ise yağsız yoğurtla birlikte tavuk eti ya da kırmızı et tüketimi idealdir. Ayrıca yanında 1 dilim kepekli ekmekle birlikte gün tamamlanır.

Meyve-Sebze Günü Ayrımı

Kahvaltıya 2 portakal, 2 elma ile başlayabileceğiniz gibi farklı meyve seçimleri de mümkündür. Ardından öğle yemeğinde ise sebze çorbası ve yeşil salata tüketimi ideal olur. Burada sebze ve meyve seçimlerini kendinize göre yapabilirsiniz. Ayrıca ara öğünde ise 2 meyve yedikten sonra üzüm, ananas, elma ile devam etmeniz söz konusudur. Ancak akşam yemeğinde ise haşlanmış bir sebze ve yine yeşil bir salata ile gün tamamlarsınız. Kereviz, pancar ya da lahana akşam yemeklerinde önerilen sebzelerdir. Bunun dışında ekstra bir şey tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Böylelikle bu şekilde 20 gün devam ettiğiniz İngiliz diyeti ile sizlerde 7 kilo verebilirsiniz. Vücudun belli bir istikrara ulaşmasıyla artık porsiyonları küçültmüş olursunuz. Bu sayede devam edeceğiniz yeme alışkanlıklarıyla çok daha fazlasını vereceğinizden emin olun.

One Reply to “7 Kilo Verdiren İngiliz Diyeti Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir