2023 SEO Teknikleri

Halihazırda her web sitesinde çeşitli örnekleri var olurken 2023 seo teknikleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle Google botları için gerekli olan bu yeni düzenlemeler sayesinde sitenizin trafiğini yükseltme şansı bulursunuz. Sitenizin kullanıcı odaklı olması ve işlemlerin tam anlamıyla ziyaretçilere hizmet etmesi için yapmanız gerekenler vardır. Bunları sağlayarak çok daha benzersiz ve yenilikçi bir sitenin sahibi olabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Site

Her zaman olduğu gibi düzenli ve kaliteli içerikleri oluşturmaya devam etmelisiniz. Bununla birlikte anahtar kelime kullanımları ve başlıklarda bunlara yer vermek önem taşır. Ayrıca yüksek kaliteli link işlemleriyle de sitenizin ağını büyütebilirsiniz. Mutlaka site içi linkleme yapmanızı tavsiye ederiz. Her içeriğinizde diğer kategori ve içeriklere atıflar yaparak bunu sağlayın. Sonrasında ise mobil uyumlu sitenin oluşturulması gerekir. Halihazırda günümüzde mobilden web sitelerin kullanım oranı fazladır. Hedef kitlenize göre siteye erişimi sorunsuz sağlayın. Ardından açılır pencereleri kullanmaktan vazgeçin ve okunabilirlik seviyesini en üstte taşıyın. Mobil cihazlarda sorun olacak içerik düzenlemelerini iptal edin. Çok aşırı görsel kullanımı iyi olmadığı gibi hamburger tarzı menülerle indeksleme yapmanız kolay olur. ister haber ister sanat sitesi olsun temel amaç ziyaretçi çekmek olduğu için mobil uyumluluk kritik değerdedir.

Yüksek Hızlı 2023 SEO Teknikleri

Mutlak surette sitenin her anlamda hızının kontrol ederek gelişmeye açık hale getirin. Sayfalara giriş saniyesi, sayfaların açılış hızına göre ziyaretçiler belirleyici olur. Eğer sitenize ait sayfalar çok yavaş açılıyorsa insanların tekrar gelmeleri söz konusu olmayacaktır. Bu bağlamda Google PageSpeed kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Optimize çalışmalarına dair “Lab Verileri” kullanımı sizlere yarar getirir. Ayrıca belirli periyotlarda teknik site denetimleri yaptırmanız da önem taşır. Hangi problemlerin olduğunu görebilir, dosyaları sıkılaştırma sayesinde hızı arttırabilirsiniz. Sonrasında 2023 seo teknikleri bağlamında daha hızlı bir görüntülemeyi mümkün kılabilirsiniz.

Arama Motoru Sonuç Kısmında Yeriniz Olmalı

Google için arama motoru sonuç sayfası devamlı yenilenirken burada önemli bir kazanım elde edebilirsiniz. Devamlı verilere göre hareket eden arama motorunun sonuç kısmında yerinizi almalısınız. Bu bağlamda içeriğinizi oluştururken çeşitli unsurları bir arada değerlendirmelisiniz.

Doğru anahtar kelimelerinin kullanımının yanı sıra soru içerisinde bulunmaları da içeriğinizin kalitesini daha yüksek seviyeye çıkarır. Ayrıca hedef kitlenize uygun sorular sorarak ilgisini çekme yoluna gidebilirsiniz. Paragraflarla zenginleştirdiğiniz içeriğinize tablo ve listeler eklemeniz de büyük fayda getirir. Ayrıca bunların haricinde Schema biçimlendirme kullanımıyla da eşsiz bir kazanım elde etmeniz söz konusudur.

Video İçerik Kullanımları

Var olan 2023 seo taktikleri özelinde yapacağınız bir başka durum ise video kullanımıdır. Bildiğiniz gibi en büyük ikinci arama motoru konumundaki Youtube, her gün milyarca izlenme alıyor. Ayrıca video içeriklerle sitede kalma süresini artırmak çok daha kolayadır. Arama motoru sonuç sayfalarında görünme adına da video kullanımları artık bir zorunluluk haline geldi. Çok daha iyi bir etkileşim adına da video içerik kullanmanızı öneririz.

Profesyonel ya da kapsamlı videolar hazırlamanıza da gerek olmayacaktır. Salt ürün tanıtımları ya da marka videolarıyla da içeriklerinizi hazır hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte eğitici videoların izlenme oranı yüksektir. Ayrıca röportaj ya da canlı yayın yapma imkanı da verir. Kullanıcılarla doğrudan temas kurma adına önem taşıyan videolarınızı meta ve anahtar kelime eklemeyi unutmayın. Bu işlemlerle 2023 seo taktikleri özelinde harika bir deneyim ortaya çıkarabilirsiniz.

One Reply to “2023 SEO Teknikleri”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir