2023 Kimlikle Gidebileceğiniz Ülkeler Listesi

2023 kimlikle gidilecek yerler

Farklı konsept gezileri adına sadece kimlikle gidebileceğiniz ülkeler listesi olduğunu biliyor musunuz? Yurtdışı tatil hayali kuranlar için vize ve pasaport olmadan gidebileceğiniz ülkeler listesini hazırladık. 2023 yılında yeni ülkeler eklenirken çok daha keyifli tatiller yapabilirsiniz. İnternet sitelerinde ya da belgesel programlarında gördüğünüz eşsiz güzelliklere tanık olabilirsiniz. Ayrıca zengin kültürel yaşantıları da daha yakından görebilirsiniz. Bunun için hemen bütçenize uygun olacak gezi haritalarınızı oluşturabilirsiniz. Unutmayın, söz konusu tüm ülkelere hem vize hem de pasaport olmadan gidebilirsiniz. Yalnızca kimlikle gidebileceğiniz ülkeler hangileri?

Avrupa’da Sırbistan

Belki de Avrupa’nın en güzel ve tarihi bölgelerine sahip olan Sırbistan kimlikle gidebileceğiniz ülkeler listesinde bulunuyor. Halihazırda iki ülke arasında gerçekleşen anlaşma gereği süreçler tamamlandı. 2022 yazından itibaren protokollerin bitmesiyle kimlikle tüm Sırbistan’ı gezebilirsiniz.

Azerbaycan Kimlikle Gidebileceğiniz Ülkeler Arasında

Şüphesiz ki derin tarihi ve kültürel bağlara sahip Azerbaycan bu listenin öne çıkan ülkesidir. Kolaylıkla kimlikle yani yeni çipli TC kimlik kartıyla giriş yapabilirsiniz. Başta Bakü olmak üzere tüm kentlerde geçerli olmakla beraber güzel bir tatil sizleri bekliyor. Bilhassa kültürel yakınlığın bulunması ve dil konusunda sıkıntı olmaması da bu tatili en iyi seçenek yapıyor. Ayrıca döviz açısından da çok yüksek bir maliyeti bulunmuyor. Ancak burada belirtilen maksimum süre 90 gündür. Daha fazla kalma durumu söz konusu değildir. Bununla birlikte bu süre boyunca Azerbaycan şehirlerinizi gezebilirsiniz. Farklı ülkelere çıkış için ise pasaport gerekli olacaktır.

Gürcistan Tarihi Turu

Ülkemizin Doğu komşularından olan Gürcistan için de vize ve pasaport gereği yoktur. Tarihi anlamda öneme sahip çok sayıda yapısıyla Gürcistan gezisini ayarlayabilirsiniz. Gezilmesi gereken çok sayıda merkez olduğunu söylemeye gerek yoktur. Ayrıca Gürcistan’ın son yılarda Türkiye ile ilişkileri oldukça olumludur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gezisi

Harika bir yaz tatili için iyi bir adres olan Kıbrıs gezilerinde de 30 gün boyunca kimlikle girişler söz konusudur. Halihazırda Ada ülkesinde tatil için idealdir. Bununla birlikte sürenin bir aydan fazla olması için pasaport şartı aranır. Ancak çok daha kısa tatiller için yeni TC kimlik kartınızla güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Hemen kimlikle gidebileceğiniz ülkeler arasında olan Kıbrıs’ın plajlarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

Moldova Tatili

Doğu Avrupa yolculuğu yapmak isteyenler için Moldova harika vaatleriyle öne çıkıyor. Hem sakin ve huzurlu olması hem de insan eli değmemiş güzellikleriyle sizleri karşılıyor. Yeşil atmosferde tatilini geçirmek için 90 günlük süre gayet makuldür. Hemen bilet ve konaklama rezervasyonlarını yaptırarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Vize ve Pasaport Şartı Yok

Her ne kadar Rusya ile savaşın yıkıcı etkilerini görse de Ukrayna da kimlikle gidebileceğiniz ülkeler listesinde yer alıyor. Kiev başta olmak üzere Batı kesimlerinde Lviv gibi kentlerde kalabilirsiniz. Bu ülkelerde yapabileceğiniz tüm işlemlere dair problemsiz hizmet alımı da bulunur. Hemen Gürcistan, Azerbaycan, Moldova, Ukrayna, Sırbistan gibi ülkelerde yurtdışı tatil planlarınızı oluşturabilirsiniz. Günümüzde vize ve pasaport süreçlerinin çok uzun sürmesi de büyük sorundur. Ayrıca ek maliyetleri ortaya çıkarması da tatilleri daha zorlaştırır. Bunların olmadığını düşünürsek son derece keyifli bir tatil bizleri bekliyor, demektir. Herkesin nereden geliyor bu cesaret sözlerine karşılık bu yazımızı gösterebilirsiniz.

One Reply to “2023 Kimlikle Gidebileceğiniz Ülkeler Listesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir